2014 Adalet The Equalizer Film yorumu

26 Eylül 2014 tarihinde vizyona giren aksiyon, gerilim, dram türündeki Adalet The Equalizer filmi, türü itibariyle sıkılmadan izleyebileceğiniz bir yapım. Başrolde usta oyuncu Denzel Washington‘ın yer aldığı filmimizde genç oyuncu Chloë Grace Moretz eski canlandırdığı karakterlerin aksine Teri isminde çok yetişkin bir karakteri canlandırmakta. Robert McCall(Denzel Washington) eski ve çok nitelikli bir askerdir, eski hayatından iz bırakmadan yeni bir hayata başlayan Robert McCall, sevdiği kadının ölümüyle birlikte durağan bir hayat sürmektedir.

Yaşadığı şehirde sıradan bir işte çalışıp, sıradan bir hayat süren Robert McCall, cafe de tanıştığı kız olan Teri ile bir süre muhabbetini devam ettirir, ilerleyen günlerde Teri düştüğü bataklığın içinde ki kötü adamlar tarafından bir saldırıya uğrar, Robert McCall ne kadar eski hayatına sünger çekmiş birisi olsa da Teri için yapılan bu saldırı için bir şeyler yapmak ister. İyi bir para ve teklifle Teri’ye saldırı yapan kişilerin kapısını çalan Robert McCall beklediğini bulamaz ve farklı yollara başvurmak zorunda kalır.

adalet

Başvurduğu bu yollar sonrasın da işin sonu çok daha karmaşık ve büyük kişilerin kapısını çalacaktır, Robert McCall’ın yapması gereken ise ya bulunduğu yeri terk edip yeni bir hayata başlamak yada Teri ve onun gibi kızları bu bataklığa düşüren insanlara bunun bedelini ödetmek olacaktır.

Filmi izledikten sonra Taken filmi ile arasında birbağlantı kurabilirsiniz bunun sebebi, hem karakterlerin nitelikleri hemde filmin durağan bir şekilde başlayıp sonradan hızlanması gibi yönlerinin benzerlik göstermesinden kaynaklı bu benzerliği hissedebilirsiniz. Son olarak Denzel Washington oyunculuğunu konuşturmuş diyebilirim, boş zamanınızda izleyebileceğiniz Adalet The Equalizer‘ın fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Adalet The Equalizer film müziği

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

1 Comment

  1. murat kaçmaz

    Ocak 4, 2015 at 6:10 pm

    izleyenlerden olumlu eleştiriler alan bir film the equalizer. gerçekten çok merak ediyorum filmi en kısa sürede izleyeceğim teşekkürler