Facebook çalma ve hesap güvenliği, Şifre BULMA

Facebook hesabı nasıl çalınır ? şifre kırma, Twitter ve hotmail çalma, facebook hesap güvenliği, şifre bulma.

Örnek videolu anlatımlar konu sonunda mevcut, önce yazıyı dikkatlice okumanızı öneriyorum.

Merhabalar, internet alanında siber saldırıların artması ve güvenlik zaafiyetlerinin çoğalması nedeniyle böyle bir bilgilendirme yazısı yazmaya karar verdim, yazıyı atlamadan okumanız durumunda facebook çalma, twitter, gmail vb. hesaplar ile birlikte internet üzerinde ki tüm hesaplarınızın güvenliği ve çalma yöntemleri hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olacaksınız, vakit kaybetmeden yazımıza geçelim.

Öncelikle anlatılan tüm bilgiler hesaplarınızı güvene almanız için anlatılmaktadır, aksi halde hesaplara zarar vermek adına yapılan çalışmalardan yapan kişi sorumludur. Yazımıza facebook hesap çalma başlığı ile başlayacağız, fakat anlatılan yöntemler ve güvenlik önemleri 1 eksik 1 fazla şekilde tüm alanlarda kullanılabilir, facebook şifre kırma.

Facebook hesabı nasıl çalınır ?

Öncelikle bir facebook hesabının çalınmasını kaynaklarına göre değerlendirelim, bunları aşağıda maddeler halinde belirledik ve kısa kısa açıklamalar ile bilgi vereceğiz.

1. Facebook kaynaklı zaafiyetler, açıklar, hatalar ile hesapların çalınması. (Aynı şey twitter, gmail yada oynanılan tüm oyunlar içinde geçerli.)

2. Hesap çalma programları, diğer yardımcı yazılımlar.

3. Hesap sahibinin bilgisiz olması.

1. Facebook kaynaklı nasıl hesaplarımız çalınabilir ? Şöyle ki her sistemde olduğu gibi facebook’da her geçen gün gelişen yeni modüllerin yada farklı çalışmaların sisteme entegre edildiği bir yapı, yeni çıkan sistemlerin kullanması beraberin bilinmedik ve test sürecinde gözden kaçmış açıkları malesef beraberinde getirmekte. Genelde bu yüzden hesabınız çalınması gibi bir durum yüzde olarak düşük bir ihtimalde yer alır, keza tüm bu yapıların facebook, twitter vb. test ekipleri ve bunlara ek olarak hata arayan ekipleri yada bu hizmeti veren firmalar bulunur. Böyle birşey olması durumunda telafisinin olacağını düşünmelisiniz, yine de en iyi seviyede güvenlik önlemi almanız için, hesabınızın şifreleri güçlendirebilir (karmaşık şifreler) hesaplarınız için telefon onayı almanız, mail adresinizin onaylı olması gibi noktalar böylesine global çapta yapılan toplu saldırılardan en az zararla kurtulmanızı sağlayacaktır.

facebook-çalma2. Facebook çalma programı ? Facebook şifre bulma, Buraya dikkat ! Direk hedef hesabı yaz şifresini versin diye program yok bu yüzden internette buna benzer aramalar yapmak, sadece işe yaramayan programların içine koyulmuş virüsler ile sizlerin kandırılmasına ve tüm hesaplarınızın ele geçirilmesine yol açacaktır. Yine de basit mantıkta yapılmış programlar mevcuttur. Onlara kısaca değinelim, deneme yanılma yöntemi nedir ? Siz bir şifrenizi unuttuğunuzda aklınıza gelen tüm şifreleri tek tek denersiniz değil mi ? İşte bunu yapan programlar mevcut, şöyle birşey düşünün bir liste var ve bu liste de 1 milyar şifre kombinasyonu yer almakta, normalde son kullanıcıların yani bizlerin kullandığı bilgisayarlar ile bu şifreleri deneme yanılma yöntemi ile hesap çalmak için kullanmak bir ömür sürecekken çok daha güçlü yapıdaki makineler ile bu süre kısaltılabilir yine de 1. madde de anlattığımız gibi şifrenizin karmaşık olması, mail ve telefon onaylı olması bir çalınma durumu gerçekleşse bile hemen hesabınıza kavuşmanızı sağlayacaktır. 

Tüm bunlara ek olarak, size yollanan bir resim, müzik yada program içinde kapılan bir virüs ile bilgisayarınızın sizden izinsiz bir şekilde kullanmasını sağlayacak programlarda mevcuttur, kafanıza canlanması için teamviewer gibi bir program ile sizden habersiz bir şekilde bilgisayarınıza bağlanıldığını düşünün ? Tüm erişime sahip olarak bu kişiler istedikleri her şeyi yapabilirler. Bu yüzden veri aktarımı yapacağınız her noktada durup 2 kere düşünün, kaynağın güvenli olup olmadığını sorgulayın.

Şimdi bu programlar aracılığıyla, 1 milyar şifre sizin denediğiniz basit deneme yanılmanın yanında farklı farklı metotlar ile hedef hesaba saldırı gerçekleştirebilir, eğer sizin şifreniz sadece rakamlardan oluşuyorsa ve karakter sayısı az ise hesabınızın çalınmasına kesin gözüyle bakabilirsiniz. Bu yüzden karmaşık şifre !

3. Bilinçli bir hesap sahibi olmak ? Belkide en önemli maddemiz ! Sizlere konuyu şöyle aktarmak istiyorum, 15 senelik bilgisayar kullanımında antivirüs programı yada herhangi bir yardımcı yazılım kullanmadım, bunun yerine sistemlerin zaafiyetleri hakkında bilgi sahibi olmak ve hesapların nasıl korunacağı hakkında bilgi sahibi olmak yaptığım en doğru şey olmuştur, antivirüs gibi programlar bağışıklık sistemine benzetirim, daha öncesinde tanınmamış bir virüse engel olması imkansız olan bu programlar, sadece basit anlamda sistem içinde eskimiş, internet üzerinde en bilinçsiz tabakayı korumayı sağlayacak bir yazılımdır. Manipüle edilmeyecek sistem olmadığı gibi şunu unutmamanız gerekir, internet ortamında güvenlik hiç bir zaman yüzde yüz sağlanamaz (kapalı sistemlerden bahsetmiyoruz). Yani bir hacker sizi size zarar vermek istiyorsa, kullandığınız ve güvenliğe harcadığınız paraların hiçbir önemi kalmayacaktır, ama bilinçli bir kullanıcı iseniz  her zaman tetikte olacak daha saldırı başlamadan kötü niyetli kişiden zarar almamanızı sağlayabilirsiniz. 

facebook-şifresi-kırmaHesap güvenliği için temel noktalar

1. Kullandığınız hiç bir serviste hiç bir yöneticisi sizden hesap bilgilerinizi istemez böyle bir durumda konuya itibar bile etmeyiniz.

2. Veri aktarımlarında, kaynağa dikkat edin, çok kişinin kullandığı bir bilgisayarda hesaplarınıza giriş yaparsanız, tek kullanımlık şifreler gibi servis sağlayan sistemleri tercih edin, yada her şüpheli hesap erişiminden sonra şifrenizi değiştirin, periyodik olarak 6 ayda bir şifrelerinizi değiştirin.

3. Facebook ve hotmail’de örneği mevcut hesabınıza yapılan girişlerin nereden yapıldığını, yada yapılan denemelerin özetlerine dair bilgiler alabileceğiniz alanlar mevcut ara ara buraları kontrol edin.

4. Hesaplarınıza giriş yapacağınız sitelerin adres çubuğuna dikkat edin, örnek sahte bir facebook sayfa kodlaması ile facebook giriş sayfasının aynısı yapılabilir, dikkat etmediğiniz zaman giriş yaptığınızı sandığınız facebook yerine şifrenizin o sahte siteyi yapan kişinin eline gitmesine sebep olabilirsiniz.

5. Karmaşık şifre kombinasyonları oluşturun.

6. Kurtarma sorularını şifreleyin, örnekle bir mail hesabındaki soru ilk okulda gittiğiniz okulsa buna direk doğru cevap vermeyin, facebook profilinizde yazan ilk okul adını, arkadaşınızın yada kötü niyetli kişinin cevap kutusuna yazması zor olmasa gerek.

7. Facebook yada hotmail gibi hesaplarınız çalınması durumunda kullandığın sistemin yöneticileri ile hesabınızı geri almak  istiyorsanız bilgilerinizin doğru olmasına dikkat edin, ad soyad vb. bilgiler.

03.01.2014 Güncelleme

8. Genelde yabancı kişiler tarafından hedef olarak alınırsınız, bu şekilde gelecek zararları önlemek için arkadaş listenizi, profil içeriklerinizi ve paylaşımlarınızı gizlemeniz faydanıza olacaktır. Sağlanan bazı hizmetler vasıtasıyla sistemleri yanıltıp gerekli bilgiler girildikten sonra, şifre sıfırlama yada değiştirme adımları sizin haberiniz olmadan gerçekleştirilebilir.

9. Hesaplarınızın kullanımı sırasında yeni çıkan belli başlı yazılımların ve hesabınızı ele geçirmek isteyen kişilerin kullandığı belli başlı yöntemleri öğrenmek için, arada sırada güvenlik üzerine güncel bilgi paylaşımı yapan forum ve portalları takip edin. Örnekle bir ara facebook üzerinde beğendiğiniz uygulamalar ile kendini kopyalamayı ve arkadaşlarınızın hesaplarınıda kullanıcı ağına katmaya çalışan bir tür bot işlem görüyordu. Özellikle facebook, twitter gibi ortamlarda kabul ettiğiniz uygulamalara dikkat edin, hesaplarınızın bilgilerine erişebilir ve kullanabilirler.

Şimdilik yazıyı sonlandırıyorum, ilerleyen günlerde konuyu biraz daha detaylandırarak kullanılan programları inceleyebilir, örnek bir sahte site oluşturabilir yada şifre deneme yanılmaları hakkında artı bilgiler verebilirim. Kısa bir süre de yazdığım bilgilendirme yazısında bir anlatım bozukluğu yada kelimelerde hata olduysa affola, yazı tamamıyla son kullanıcıyı bilgilendirme amaçlıdır, küstahlık yapılmadan yada bilgiyi önemsizleştirmeden yorum yaparsanız sevinirim.

05.01.2014 Güncelleme, örnek şifre deneme yanılma yönteminin yapıldığı bir video ile, sahte facebook sayfası oluşturan ve daha sonrasında bu sayfa ile şifre çalmaya hazır bir hale gelen internet sitesinin videosunu konuya dahil ediyorum.

10. Facebook, twitter gibi ortamlarda paylaşılan bağlantılara dikkat edin, eğer bir anormallik söz konusu ise, yani arkadaşınızın böyle bağlantılar paylaşmayacağını düşünüyorsanız bağlantıları şikayet edip arkadaşınızı uyarın, büyük ihtimalle kullandığı uygulamaların sahipleri tarafından hesapları kontrol ediliyordur, ki bu kişiler genelde bağlantılar kullanarak hesapları kontrol etmeyi hedefler, bu konuda dikkatli olun.

23.01.2015 Güncelleme, örnekle şuan okuduğunuz konuya bazı heykir arkadaşlar yorum atmış tabi siz görmüyorsunuz, 4. madde de bahsedilen sahte bir facebook sayfası kuran bu şahıslar şifreyi girmeniz durumunda kendisine alacaktır. Bu ve benzeri durumlara maruz kalmamak için maddeleri dikkatlice okuyun.

30.01.2015 Güncelleme, tüm bunlara ek olarak kullandığınız sistem ne olursa olsun bu facebook, gmail yada twitter herhangi bir servis yada sosyal ağ sitesi olabilir, güvenlik sayfalarını detaylı bir şekilde inceleyin ve size sunduğu hizmetlerden sonuna kadar faydalanın, örnekle microsoft servislerinde hesabına giriş yapılan yerleri, başarısız denemeleri ve diğer bilgileri görebilirsiniz. Yada facebook adresine giriş yapıldığı zaman bilgilendirme alabilirsiniz, örnekle aşağıdaki facebook hesabı için giriş yapıldığında gelen uyarıyı görebilirsiniz, bunu kullanıdığınız akıllı telefonlarda kullandığınızı düşünün hesaplarınıza bir saldırı yada izinsiz giriş yapıldığında anında müdahale edebilirsiniz.

03.03.2015 Güncelleme, bazı arkadaşlarımız güncellenen facebook arayüzü yüzünden facebook hesap silme hakkında sorular sorarak mail atmaktalar, 03-03-15 güncelleme satırında yer alan bağlantı ile facebook hesap silme, resimli ve videolu anlatımına ulaşabilirsiniz, akabinde yine de sorun yaşayan arkadaşlar olursa yorum olarak bildirirse en hızlı şekilde yardımcı olunacaktır.

25.03.2015 Güncelleme, son günlerde bazı bilgisayar korsanları ofis ortamlarını hedef almakta akabinde yolladıkları virüsler ile kurumsal işyerlerindeki dosyaları şifrelemekte ve çözümü için para talep etmektedir. Genel olarak yine insanları kandırmaya dayalı yöntemler ile virüsü kullanıcılara yolluyorlar. Örnekle, TTNET üzerinden gelen bir mail olarak gösteriyorlar fakat mail TTNET’den değil bilgisayar korsanlarından geliyor. Böyle durumlara karşı tedbirli olmalı her maile güvenmemeli hele ki bir veri aktarımı mevcutsa o mail ile ilişiğinizi kesmelisiniz. Bireysel kullanım alanlarında bilgisayarlar için bu şifreleme olayları çok önemli olmasa da ofis ortamında sizi 1-2 sene geriye götürecek zaaiyatlar verebilirsiniz, aman DİKKAT ! .

02.04.2015 Güncelleme, sizlerden gelen bir soru da bilgisayarlarımızda bulunan ****** şeklinde gösterilen şifreleri nasıl çözebiliriz olmuştu, internet üzerinde kullandığınız tüm servis yada sitelerde şifremi hatırla butonu mevcuttur, bunları kullandığınız bilgileriniz tarayıcılar üzerinde kayıt altına alınır, eğer bu şifreleri unuttuysanız  ve facebook şifre kırma gibi bir işleme gerek duyuyorsanız. bu paragraf içinde yer alan bağlantıya tıklayarak facebook şifre kırma konusuna gidebilir, programı indiribilir ve videolu anlatıma ulaşabilirsiniz.

07.05.2015 Güncelleme, hesaplarınıza saldırı yapan kişiler eğer hesap güvenliğiniz iyi ise şifrelerinizi değiştirmek için uğraşmak yerine hesaplarınıza takibe almayı seçeceklerdir. Bunun gibi yöntemlere karşı koymak için, örnekle hotmail kullanıyorsanız hesap ve gizlilik ayarlarından sıklıkla hesaplarınızı inceleyin, nerelerden, hangi cihaz, işletim sistemi ve tarayıcılardan hesaplarına giriş yapılmış yada şuan aktif mi gibi sorularınıza bu bölümlerden cevap alabilirsiniz, hotmail, gmail gibi mail hesaplarına ek olarak sosyal medya facebook gibi hesaplarınızdan da bu verilere ulaşabilirsiniz. Bu kontrollerden sonra facebook çalma, şifre kırma gibi konulara karşı bir adım önde olmuş olursunuz.

02.06.2015 Güncelleme, arkadaşlar çoğumuz internet üzerindeki sosyal medya hesapları da buna dahil, facebook, twitter yada hotmail, gmail gibi hesaplara her bulunulan ortamlara erişmek istiyoruz, bu ortamlar genelde bir cafe, okulda bir bilgisayar yada misafirlik sırasında kullanılan bir bilgisayar olabilir, böylesine ortamlarda sizlere tavsiyem hesaplarınıza giriş yapmamanız olacaktır, keza bu bilgisayarlar birçok kişinin kullanımına açık olduğu için virüsler dolu olma riskide yüksektir, fakat böylesine alanlarda hesabınıza girmek zorundaysanız yine kontrollü bir şekilde davranıp bunu gerçekleştirebilirsiniz. Örnekle okulda girdiğiniz hesabı takibe alıp eve geçtiğinizde farklı yerlerden giriş yapılmış mı diye bakabilir, bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Yada hesabınızı gireceğiniz yerdeki bilgisayarı çeşitli şifre kayıt etme programları var mı diye kontrol edebilirsiniz. Hesaplarınızın güvenliğini sağlamak istiyorsanız, tekrar gözden geçirme işlemini her zaman yapmalısınız.

02.06.2015 Güncelleme, facebook hesabı üzerine olmasa da bir dolandırıcılık konusu hakkında bilgi vermek istiyorum, ilgili yöntemler ile facebook ele geçirme işleminden sonra kişilerin arkadaş listelerindeki kişileri hedef alan şahıslar, kontör yükleme konusu açıp, tanıdık bir ağızla kullanabileceğiniz kontör önerisinde bulunmakta, bunun içinde gelen mesaja evet cevabı vermenizi beklemekteler, eğer sizinde arkadaş listenizden birisi bu şekilde bir konu açarsa dikkate almayın ve arkadaşınız ile diğer iletişim araçları ile iletişime geçin. Bu konuyu yazıya dahil etmemizin sebebi, bu günlerde bu dolanrıcılık olayının artmış olmasından kaynaklanmaktadır.

face-uyarı

Hotmail şifre kırma

Bu videoda heykır arkadaş Python dilinde hazırlanmış olan Script dosyası, elinde bulundurduğu şifreleri hedef maile uyguluyor, bu arkadaş işlemi .py uzantılı dosyalar ile gerçekleştiriyor, bu görevi üstlenecek programlar olduğu gibi, benzer dillerde oluşturulmuş scriptler ile de bu mümkündür, işte video.

Facebook çalma

Bu videoda arkadaşımız, facebook sayfasının dosyalarını indirip, kendine göre düzenlemekte, düzenlediği sayfadaki verileri kendi istediği gibi yönlendirmesi için PHP dilinde 3-5 satır kod yazarak bunu hallediyor, bu yöntem ile aklınıza gelen tüm sayfaların sahte sayfaları oluşturulmaktadır, facebook,hotmail,twitter ve diğer tüm oyun siteleri ve giriş alanları içinde geçerli bir konu. Düzenlediği sayfayı farklı bir alan adına yükleyen arkadaş, sonrasında girilen şifreleri kayıt ettirmekte. 2 part şeklinde video hazırlanmış ben 1. part’ı ekliyorum devamı için youtube üzerinden gidebilirsiniz. Maddeler de belirttiğimiz gibi hesaplarına giriş yaptığınız yerde sitenin alan adı kısmına dikkat edin.

Hotmail şifrenizi unuttuysanız yada şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, hotmail şifremi unuttum bağlantısına tıklayın.

Çoğu internet sitesi yazımızı bire bir kopyalayarak yada basit değişiklikler yaparak emeğe saygısızlık etmektedir. Bir site sahibiyseniz sitenizde paylaşacağınız yazımız için lütfen kaynak gösterin. Bu yazının sizin hesaplarınızı güvence altına alınmak üzere yazıldığını unutmayın, kullandığınız servisler hakkında ne kadar detaylı bilgiye sahip olursanız yada size karşı yapılacak olan saldırıların hangi yöntemlerden adımlardan oluştuğunuz bilirseniz kendinizi daha iyi savunabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (60 votes, average: 3,70 out of 5)

105 Comments

 1. Ebru Atik

  Ocak 3, 2015 at 11:56 pm

  Son zamanlarda o kadar çok duyar olduk ki hesap çalınması durumunu, insanlar başkalarının facebook adreslerini ne amaçla çalmak istiyorlar anlamış değilim.

  • melih

   Ocak 19, 2015 at 8:34 pm

   Bizde ablamıs degiliz ama en kisa zanbda da kalkacaktir bilguniz icin tskrlr ebru hnm

 2. Kaan Aykır

  Ocak 6, 2015 at 10:35 am

  Yaşadığınız sorun nedir ? Yardımcı olmaya çalışalım.

  • duygu

   Aralık 19, 2015 at 3:06 pm

   Facem calındı we nasıl geri alacagımı bilmiyorum lütfen yardım edin

   • Arslan GÜNEŞ

    Aralık 21, 2015 at 9:10 pm

    Hangi noktada takıldınız? Mailiniz ile şifreyi geri almayı denediniz mi?

 3. ebru

  Ocak 7, 2015 at 11:00 am

  bende şifremi hatırlamıyorum.tlf onayım var ama tlf degiştirmiştim ne yapabılırım

  • Ümit GÜNEŞ

   Ocak 7, 2015 at 5:08 pm

   Kusura bakmayın, konu biraz geniş, facebook,twitter, mail vs. hangi hesabınızın şifresini unuttunuz ? Hangi hesap hakkında sorun yaşıyorsanız iletin kurtarmanıza yardımcı olalım.

   • sema sema

    Haziran 20, 2015 at 6:28 am

    ümit güneş bey yardımınıza ihtiyacım var erkek arkadasım facesini arkadasına verdi ve o kişi facesine el koymuş durumda kendi kendine gruplr ekliyo bi türlü engel olmıyoruz kendi facesinden cok calıntı facede paylaşımlar yapmakta

    • Arslan GÜNEŞ

     Haziran 24, 2015 at 8:54 am

     Şifremi unuttum dedikten sonra adımları takip ederseniz, ele geçirilen hesabı geri alabilirsiniz, tabi bu erkek arkadaşınız kendi hesap bilgilerini doğru cevaplandırabilirse olacaktır yada kimlik bilgilerinizi onaylayacak bir belge göndermeniz durumunda, hesabınızı yine aynı şekilde geri alabilirsiniz.

   • Ebru

    Eylül 5, 2015 at 7:56 pm

    Ya ümit bey size bi hotmail hesabı versem alabilirmisiniz

    • Arslan GÜNEŞ

     Eylül 7, 2015 at 8:27 am

     Merhaba Ebru, hesabın bağlı olduğu mail adresini gönderebilirsen, geri alınabilir.

   • yusuf

    Eylül 6, 2015 at 8:58 am

    bu bemim sewgilim facesi başkasının eline geçti geri alabilirmisiniz ? lütfen alın

   • eyup

    Ekim 3, 2015 at 4:33 pm

    ıyı aksamlar kaybolmus sıfreyı bulmak ıstıyorum .

    • Arslan GÜNEŞ

     Ekim 10, 2015 at 10:17 am

     Nerede takıldınız, şifremi unuttum diyerek adımları takip ettiniz mi?

   • Sultan

    Aralık 27, 2015 at 9:47 pm

    Benim adıma Facebook açildi ve acan kişi beni ve arkadaşları mı rahatsız ediyor ne yapabilirim nasıl kapatılabilirim

    • Arslan GÜNEŞ

     Aralık 28, 2015 at 2:43 pm

     Asıl hesabınız ile ilgili hesabı şikayet ederseniz kapatılacaktır.

 4. Birsen Candan

  Ocak 7, 2015 at 1:35 pm

  Günümüzde pek çok kişinin çalınıyor. Sohbet üzerinden de para falan istiyorlar. Dikkat etmek gerekiyor.

  • Ümit GÜNEŞ

   Ocak 7, 2015 at 5:06 pm

   Aynen öyle efendim, dikkatli olmak gerekiyor, yazımız her geçen gün güncellenecektir, yeni saldırılar olursa onlara karşı güvenlik önlemleri için.

  • Emre

   Mayıs 7, 2015 at 3:38 pm

   Çok doğru

 5. Dilara Reis

  Ocak 7, 2015 at 3:59 pm

  Kaan bey bana yardimci olun karsiligini alirsiniz…

  • Ümit GÜNEŞ

   Ocak 7, 2015 at 5:06 pm

   İllegal bir iş yapmamız mümkün değildir, yardıma ihtiyacınız varsa seve seve yardımcı oluruz, mail olarak dönüş yapmanız yeterli.

   • amine

    Şubat 25, 2015 at 1:08 am

    meraba ümit bey birisinin facebook adresını patlatmak ıstıyorum bana yardım cı olurmusuzunu

 6. Hakan Birrsu

  Ocak 23, 2015 at 12:54 pm

  Çok yararlı bilgiler hepsini uygulayacağım, çok teşekkür ederim.

 7. Ayberk

  Ocak 28, 2015 at 6:41 pm

  Öğretici bir makale olmuş balık tutmayı öğrenmek daha iyi.

 8. Jane

  Ocak 31, 2015 at 7:44 am

  I conceive you have noted some very interesting details , thankyou for the post.

 9. Kaan Aykır

  Ocak 31, 2015 at 1:11 pm

  Merhabalar, gmail ile iletişime geçtiğinizde size sunulan forma bilgileri doğru girerseniz, bilgilerin değişmiş olmasının bir önemi kalmayacaktır Ümit bey, tekrardan iletişime geçip form gönderimi yapın, olumsuz bir yanıt almanız durumunda buraya tekrardan yazın ilgilenelim.

 10. Yusuf

  Şubat 11, 2015 at 4:17 pm

  Ben Hotmail şifremi unuttum yardımcı olurmusunuz

 11. asiye

  Mart 1, 2015 at 9:46 am

  Onun için telefona format atın tek çare bu

 12. ramazan

  Mart 8, 2015 at 7:02 pm

  Çok önemli bir konuda yardiminizi isteyecegim facebook şifresi kırabilecek biri hemen iiletişime geçebilir mi acaba

 13. birgul

  Mart 19, 2015 at 10:25 pm

  Merhabalar umit bey bndee hotmail sfremi unuttm burada anlattiginz her yolu denedim ama bir sonuca ulasamadm acaba baska bir yolu var mi bana yardimci olabilifmisiniz ?

  • Ümit GÜNEŞ

   Mart 20, 2015 at 10:18 am

   Tüm yolları denediğinizde sonuca ulaşabilmeniz gerekli, yine de tekrardan adım adım bakabiliriz, mail gönderiyorum dönüş yaparsanız yardımcı olalım Birgül hanım.

 14. mehmet atas

  Mart 23, 2015 at 1:46 pm

  nereden ındırıyoruz ben bulamadım da kardeşim

 15. Nermin

  Mart 26, 2015 at 1:12 pm

  Facebook hs çalındı şifrem değiştirildi hackerler tarafından
  Şuanda onların elinde

  • Ümit GÜNEŞ

   Mart 26, 2015 at 4:20 pm

   Hesap geri alma yönergeleri ile kolayca hesabınızı geri alabilirsiniz.

   • ümit

    Aralık 4, 2015 at 8:44 pm

    kardeşim bana acil ulaş

    • Arslan GÜNEŞ

     Aralık 4, 2015 at 9:34 pm

     Konu nedir yazarsanız yapabileceğimiz bir yardımsa tabi ki yardımcı oluruz.

 16. izzet

  Mart 29, 2015 at 9:45 pm

  Çoooooooook iyiiiiiii

 17. Kazım

  Mayıs 4, 2015 at 11:20 pm

  Merhaba benim facebook hesabım çalındı yeni şifre alabilmek için uğraştim ama maalesef alamadım çünkü facebooka kaydettiğim telefon numaram eski kapandı mail adresimin şifresini unuttum veya oda çalındı giremiyorum lütfen yardım edin nasıl alabilirim hesabımı.

  • Arslan GÜNEŞ

   Mayıs 5, 2015 at 9:41 am

   Merhaba Kazım, facebook ile iletişime geçerek(tabi facebook isim soyisim gibi bilgilerin doğru ise) kimlik bilgilerini gönderip hesabını geri alabilirsin yada önce hotmail hesabını geri almak için makalemizde yazan adımları tekrarlayabilirsin, akabinde hotmail alındıktan sonra facebook hesabını da geri almış olursun.

   • burak

    Haziran 9, 2015 at 9:03 am

    iyi günler birisi sevgilim adına hesap açıyor onun resmini kullanıyor buna nasıl ulaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim

    • Arslan GÜNEŞ

     Haziran 9, 2015 at 10:30 am

     Bu suçu işleyen kişiye ulaşmanız biraz zor, suç duyurusunda bulunursanız yavaşda olsa ilgili kişi bulunacaktır. Onun yerine açılan facebook hesabını şikayet edin ve sahte profil olduğuna dair belgeler sunun ve bu şikayeti arkadaş çevreniz ile birlikte toplu bir şekilde yapın. Açılan hesaplar kapatılacaktır.

 18. Emre

  Mayıs 7, 2015 at 3:39 pm

  Güvenlik sorusunu değiştirmişler yardım edebilirmisiniz

  • Arslan GÜNEŞ

   Mayıs 7, 2015 at 4:52 pm

   Şifremi unuttum bağlantısı ile 2. mail adresiniz tanımlı ise o mail adresine bağlantı göndererek hesabınızı geri alabilirsiniz yada hesabınız üzerine sizlerden istenecek bilgilere doğru cevap vererek.

  • Fadime

   Aralık 14, 2015 at 2:56 am

   Mrb erkek arkadaşımın face calinmis. Adres dogrulamiyor biturlu alamadk sadece numara onay veriyor fakat şifreyi hotmail hesabina gönderiyor fakat onu da şifreyi adresi unuttuk yardim eder misiniz

   • Arslan GÜNEŞ

    Aralık 14, 2015 at 12:59 pm

    Öncelikle hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresinin şifresini almanız daha iyi olacaktır, şifremi unuttum diyerek hotmail adresinden ilgili formu doldurun ve şifrenizi sıfırlayın sonrasında facebook hesabınıza da erişebilirsiniz.

 19. zeynep

  Mayıs 8, 2015 at 9:33 pm

  Merhaba benim arkadasimin hotmail sifresi calindi telefona kod gonderip alamiyo cunku telefon hesabi calan kisi de kod yine kendisine gidiyo.diger turlu de olmuyo nasil yapcam yardimci olabilirmisiniz lütfen

  • Arslan GÜNEŞ

   Mayıs 9, 2015 at 9:00 am

   Zeynep merhaba, hotmail şifremi unuttum bağlantısına gittikten sonra sizden farklı bir mail adresi istenecek ve bu mail adresine çalınan hotmail hesabı hakkında birkaç sorunun sorulduğu bir mail gönderilecektir, eğer bu gönderilen formu doğru cevaplar ile doldurursanız hesabınızın şifresi, telefon numarası yada gizli sorusu değişmiş olsa bile geri alabilirsiniz. Anlattığım şekilde uygulayın, bir problem ile karşılaşırsanız yazın tekrardan, yardımcı olalım.

 20. zeynep

  Mayıs 9, 2015 at 12:21 pm

  farklı olan maıl adresi calınan kısıye aıt olucak yıne dımı

  • Arslan GÜNEŞ

   Mayıs 9, 2015 at 9:27 pm

   Hayır sizin mailde kullanılabilir, orada istenilen mail adresi sadece sizinle iletişime geçip form göndermeleri için kullanılacak olan adrestir.

 21. Betül

  Haziran 15, 2015 at 4:08 pm

  Merhaba facebookta bi site benden izinsiz resmimi paylasti kaldirmasini soyledim ama kaldirmayacagini soyledi ne yapabilirim yardim edermisiniz

  • Arslan GÜNEŞ

   Haziran 15, 2015 at 9:06 pm

   Merhaba Betül, ilgili site hakkında suç duyurusunda bulunabileceğin gibi, ilgi resmin bulunduğu bağlantıyı google’a şikayet edersen, site adresinin o bağlantısını google aramalarından çıkaracaktır, böylece aramalar aracılığıyla resmine erişim yapılamaz fakat birisi siteden kaldırmak istemezse kesin sildirmenin çözümü, suç duyurusunda bulunmakttır.

 22. Zehra

  Temmuz 1, 2015 at 12:57 pm

  Bana ulaşabilir misiniz lütfen

 23. metinaaA

  Ağustos 9, 2015 at 8:39 pm

  Süper

  • Aslı

   Ağustos 11, 2015 at 12:26 am

   Merhaba. Facebook hesabım eski bir arkadaşım tarafından çalındı ve şifresi değiştirildi mailimin şifresini de bulamıyorum. Mail şifresini de değiştirmeye çalıştım fakat eski şifrelerimi ve diğer bilgilerimi hatırlamıyorum. Değiştiremedim.
   Nişanlıyım sıkıntı çıkmadan acil geri almam gerekiyor. Lütfen yardım edin.

   • Arslan GÜNEŞ

    Ağustos 11, 2015 at 10:27 am

    Aslı merhaba, kimlik bilgilerin aracılığı ile çalınan hesabını geri alabilirsin, yada sana gönderilecek formdaki bilgileri doğru bir şekilde doldurarak, konumuzu okuyup uygularsan hesabını geri alabilirsin, sonrasında takıldığın bir nokta olursa tekrardan yazarsan yardımcı olmaya çalışırız.

 24. Oktay Alkılıç

  Ağustos 14, 2015 at 9:52 am

  Kitaplarda bulunmaz bu bilgiler tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim artık daha bilinçlyim

 25. Mehmet

  Ağustos 22, 2015 at 9:41 am

  Merhaba öncelikle bu çok önemli bilgilendirme yazısı için teşekkür ederim. Kardeşimin facebook hesabı çalınmıştı ilk hesabı ben geri aldım sonra tekrar çaldı. Dayanamdım yeni hesap açtım aynı isim ile bu sefer şifreleri ben zor bir şekilde seçtim. Onu da çaldı. Kardeşim askere gitti orada yenisi ni açtı onu da çaldı. Bir arkadaşım kendi hesabından kardeşimin hesabının çalındığını duyurdu ve şimdi o arkadaşımın hesabı da çalındı. Nasıl yaptığını hiç anlamadım bu hesaplara mailler de dahil tabi. Hepsi farklı cihazlardan farklı maillerden. Bunu nasıl yapabiliyor???? Facebook daki o casus linkler desem değil, mail yoluyla casus yazılım desem oda değil şifreler kolay değil sözlük kullansın… Bana yardımcı olur musunuz

  • Arslan GÜNEŞ

   Ağustos 22, 2015 at 10:11 am

   Merhaba Mehmet, tüm kriterleri elemiş gibi gözüküyorsun fakat, geriye sistem zafiyet kalıyor, ilgili kişilerini bunu başarması çok düşük bir ihtimal, keza facebook sisteminde yada mail sistemlerinde açık bulan birisinin böylesine kişisel konular ile sizi hedef alması çok daha düşük bir ihtimal.

   Hepsi farklı cihaz olsa bile aynı ağda bulunuyorsa yada bu bilgisayarlardan hesaplara giriş yapan kişi cihaz üzerinde bir veri aktarımı yapıyorsa ondan dolayı saldırı gerçekleştiren kişinin oluşturduğu virüsü yanında taşıyor olabilir. Detaylı yazabilirseniz kesin olarak çıkarım yapabilirim, size tavsiyem hesaplarınızı 2. mailler ve telefonlar ile onaylamanız bu şekilde düzenleme yaptığınız hesabınız çalınsa bile geri alabilirsiniz. Geri aldığınızda da cihaz ortamları kısmından hesaplarınıza hangi bilgisayardan, hangi ip adresinden erişim yapılmış görebilir, şikayette bulunabilirsiniz.

 26. Aysenur Palaz

  Ağustos 24, 2015 at 8:30 am

  sonunda anlayabildiğim bir yazı çok teşkkürler artık biraz da olsa bilgili bu konularda.

 27. adem

  Ağustos 24, 2015 at 1:03 pm

  arkadaşlar eşim facebook şifremi değiştirmiş. kayıtlı cep telefonunu o kullanıyor. tabi mail şifremi dedeğiştirmiş. ne yapabilirim. ACİLLLL

  • Arslan GÜNEŞ

   Ağustos 24, 2015 at 3:25 pm

   Facebook ile iletişime geçip kimlik bilgilerinizi aktarırsanız hesabınızı geri alabilirsiniz.

   • gamze

    Ağustos 25, 2015 at 2:46 pm

    seven ler olur

 28. gül

  Ağustos 31, 2015 at 5:55 pm

  merhabalar.facebooka girebilmem için güvenlik kodunu açmıştım ama numaram değiştiği için güvenlik kodu alamıyorum.sürekli eski numarama mesaj gidiyor ama ortada bir hat yok,yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Arslan GÜNEŞ

   Eylül 1, 2015 at 9:31 am

   Merhaba Gül, malesef yaşadığınız durum çok nadir gerçekleşen bir durum, tek yapabileceğiniz facebook ile iletişime geçip durumun izahını yapıp hat kapatma belgelerini sunmanız, aksi halde giriş yapamazsınız, o engelin kaldırılması gerekmekte.

   • gül

    Eylül 1, 2015 at 1:24 pm

    tesekkür ederim

 29. Evrim

  Ağustos 31, 2015 at 7:34 pm

  kendi hesabımın ve e postamın şifresini unuttum. hesabımı nasıl kurtarabilirim?

  • Arslan GÜNEŞ

   Eylül 1, 2015 at 9:33 am

   Facebook şifremi unuttum bağlantısına tıkladıktan sonra adımları takip edin, mail, arkadaşlarınız yada facebook’a göndereceğiniz kimlik bilgileriniz ile hesabınıza geri ulaşabilirsiniz.

 30. devran

  Eylül 3, 2015 at 10:32 am

  eyvalah abimiz
  bize bu frsbuğu verdinya

 31. deli kizz

  Eylül 6, 2015 at 12:50 am

  Meraba ben sifreni unuttm kayıtlı olan numaramda kapandı nasl girebilir tekrar faceme yardımcı olursanız com sevinirm

  • Arslan GÜNEŞ

   Eylül 7, 2015 at 8:27 am

   Hesabınıza giriş yaptığınız mail aracılığı ile hesabınızı geri alabilirsiniz.

 32. göksel

  Eylül 6, 2015 at 10:28 pm

  Merhaba,
  Bilgilendirmeniz için öncelikle teşekkür ederim.
  Benim sorunum hesabın çalınmasına engel olmaya dair değil de, twitter üzerinden kullanılan sahte kullanıcı adlı ve fotograflı şahıs tarafından tacize uğruyor olmam. Hesap sahibinin lokasyonu, hesap için kullandığı mail adresi ya da kullandığıı fotoğraf sahibinin kim olduğuna ya da daha farklı ancak bu kullanıcıyla alakalı herhangi bir bilgiye ulaşma şansımın olup olmadığıdır. Ya da bu tür bir suistimali önlemenin bir yolu var mıdır? Twitter şikayetimin de sonuçsuz kaldığını belirtmek isterim.

  • Arslan GÜNEŞ

   Eylül 7, 2015 at 8:33 am

   Göksel merhaba, öncellikle bahsettiğin konu için twitter fazlasıyla katı, şikayet ile bir yere varmak yada bu konuda ilerlemek gerçekten can sıkıcı. Bahsettiğin bilgilere ulaşılabilir fakat biraz teferruat gerektiren bir işlem, burada sosyal mühendislik taktiklerinin devreye girmesi gerek.

 33. Esengül

  Eylül 7, 2015 at 9:35 pm

  Arslan bey bugun facebook adresime grmeye calistim olmuyor sifre dgru oldugu halde grmior e poata adresimi guncelledim onada onay kodu gelmedi calinsa belli olurdu ama yok kafayi yicem giris yapamiyorum

  • Arslan GÜNEŞ

   Eylül 8, 2015 at 8:53 am

   Onay kodu yukarıdaki sosyal medya sekmesine yada spam klasörüne düşebilir orayı bir tekrardan kontrol edin olmadı, facebook ile iletişime geçebilirsiniz.

 34. Oğuzhan

  Eylül 13, 2015 at 12:55 pm

  Merhaba, Ümit Bey hotmail hesabım çalındı ve hesapta kayıtlı olan telefon numarasına erişimim yok. Hesabımı nasıl geri alabilirim?

  • Arslan GÜNEŞ

   Eylül 14, 2015 at 8:15 am

   Kimlik bilgileriniz yada mailleriniz aracılığı ile hesabınıza ulaşabilirsiniz, yada aynı şekilde arkadaşlarınız aracılığı ile şifremi unuttum diyerek adımları takip edin.

 35. ozkan

  Eylül 13, 2015 at 7:40 pm

  Size mailto:ebadg3R@gmail.com adresinden mail attım .hala aktif olarak bu mail adresini kullanıyor musunuz.size nereden ulaşabilirim

  • Arslan GÜNEŞ

   Eylül 14, 2015 at 8:20 am

   Mesajınız gelmiş dönüş sağladım.

 36. Okan

  Ekim 5, 2015 at 1:40 pm

  merhaba admin arkadaşım.. kız arkadaşımın hesabını çaldılar tekrar almama yardımcı olabilir misin acaba ?

  • Arslan GÜNEŞ

   Ekim 10, 2015 at 10:16 am

   Merhaba Okan, Facebook üzerinde şifremi unuttum diyerek adımları takip edin, sonrasında takıldığınız bir nokta olursa yazın yardımcı olalım. Telefon, mail yada arkadaşları aracılığıyla hesabı geri alabilirsiniz.

 37. nurdan

  Ekim 16, 2015 at 3:56 pm

  merhaba ben facebok şifremi değiştirdim fakat rasgele yanlış olmuş sonra çıkıp girdim yani girmek istedim fakat giremdedim yanlış olduğunu öyle anladım zaten sonra birsürü benzer şifre denedim fakat olmadı daha sonra yanlışlıkla doğru şfireyi girdim şu an telefonumdan girdiğim için hiç çıkmadan facemi kıllanabiliyorum fakat şifremi hala bilmiyorum : ( ve hotmail şifremi de hotmail. şifremi bulmaya çalıştım ama yine olmadı hotmailim olmadan face şifremi nasıl bulabilirim lütfen yardım edermisniz…

  • Arslan GÜNEŞ

   Ekim 17, 2015 at 11:09 am

   Bu durumda facebook ile iletişim geçmelisiniz, mail adresinizi değiştirin diyeceğim fakat o zamanda sizden şifre isteyecek, daha önce telefon numarası yada hesap kurtarma işlemi için arkadaşlarınızı tanımlamış mıydınız?

 38. ZeYnep

  Aralık 1, 2015 at 2:16 pm

  Merhaba Arkadaşlar, Benim sözlümün daha önce bir facebook hesabı varmış. Ve orada eski sevgilisi ile samimi resimleri var.
  Facebook şifresini ve mail adres ve şifresini hatırlayamadığı için facebook hesabını kapatamıyor.
  Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.
  Bu facebook adresini kapatabilir miyiz?
  Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Arslan GÜNEŞ

   Aralık 1, 2015 at 3:10 pm

   Merhabalar, ancak facebook ile iletişime geçerek istediğinizi yerine getirebilirsiniz, sizden istenen bilgilere doğru cevap vermeniz durumunda hesaba tekrardan erişebilir, ilgili paylaşımları resimleri silebilirsiniz.

   • mahmut

    Şubat 2, 2016 at 11:15 pm

    ayberk

 39. songul

  Aralık 3, 2015 at 3:46 am

  merhaba. face adresim ve hotmailim çalinmisti hotmail adresimin guvenlik sorusuyla ikisinide geri aldi sonra tekrar çalindi tabi uzun zaman oldu artik almayada uğrasmadim ama yine aklıma geldi. hotmailde sifremi geri alabilmem için guvenlik sorumu degistirmisler. faceminde degismis. o kadar form doldurup ugrasmama ragmen hic bir turlu geri alamadim ne yapabilirim aslinda çalan kişiyi adım kadar iyi biliyorumda ben yapmadim diyor 🙁

  • Arslan GÜNEŞ

   Aralık 3, 2015 at 3:26 pm

   İşiniz gerçekten zor, bu kadar zaman uğraşmadıysanız geçen vakit içerisinde değişen, mail, telefon, gizli soru vb. bilgiler ile hesabı eline alan kişi sizden daha fazla hak sahibi olmuştur, legal bir yöntem ile hesabı geri almanız çok zor. Tavsiyem yeni bir hesap açıp ilgili hesabı şikayet edin.

 40. burak

  Aralık 3, 2015 at 12:09 pm

  arslan kardeşim benim mesajlarım hep siliniyor cvp verir misin?

  • Arslan GÜNEŞ

   Aralık 3, 2015 at 3:27 pm

   Merhaba Burak, daha önce ne mesajı yazmıştın, tekrardan yazabilir misin?

 41. Suzan

  Aralık 5, 2015 at 8:00 pm

  Bnm hesabın çalındı ve çalan kişi tarafından dondurulmuş yardımcı olursanız sevinirim

 42. burak

  Aralık 5, 2015 at 11:37 pm

  selam arslan bey ben kız arkadaşın facesine onun haberi olmadan girmek istiyorum bunu şifresini değiştirmeden yapma ihtimalimiz varmı ben onun şifrelerini deneme yoluyla buluyordum ve şimdi bulamıyorum doğal olarak giremiyorum yada bu şifrelemenin hangi karakterlerden oluştuğunu gösteren bir program varmı yardımcı olursanaız sevinirim hayırlı geceler….

 43. mert

  Aralık 9, 2015 at 4:24 pm

  benim fesime giremiyorum yardım edin

  • Arslan GÜNEŞ

   Aralık 9, 2015 at 8:08 pm

   Tam olarak ne sorunu yaşıyorsunuz?

 44. Fadime

  Aralık 14, 2015 at 3:01 am

  Mrb arkadasimin face calindi. Hesap sadece ismi kaldi bilgileri yazıyoruz fakat geri alamadik hotmail adres ve şifreyi bilmediğimiz için yeni şifreyi de alamiyoruz yardim eder misiniz

  • Arslan GÜNEŞ

   Aralık 14, 2015 at 1:00 pm

   Öncelikle hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresinin şifresini almanız daha iyi olacaktır, şifremi unuttum diyerek hotmail adresinden ilgili formu doldurun ve şifrenizi sıfırlayın sonrasında facebook hesabınıza da erişebilirsiniz.

 45. Merve

  Aralık 26, 2015 at 9:04 am

  Merhaba benim 1 kac yil onceki facebook adresimi almak istiyorum o zamanlar sifremi degistirip hatirlayamayip girememistim oylece birakmistim suan ne msn adresini nede sifresini hatirliyorum msn adresini hatirlayamadigim gibi sifresini de bilmiyorum ve msn bilgisini profilimde kapatmisim gozukmuyor ne yapmam gerekiyor tamamiyle bu adrese girisim imkansizmidir ?

  • Arslan GÜNEŞ

   Aralık 26, 2015 at 1:42 pm

   Mail adresini hatırlamamanız çok kötü olmuş, hesabınızı almanız çok zor, eğer facebook’un sunduğu güvenlik prosedürlerini yerine getirdiyseniz örnek, arkadaşlar aracılığı ile facebook hesabının şifresini sıfırlamak gibi bunlar aracılığı ile alabilirsiniz aksi halde zor, kimlik bilgilerinizi göndererek belki olabilir.

   • Nilay

    Ocak 3, 2016 at 1:06 pm

    Aslan msja cvp alamadım .., kimlik bilgileriyle nsl yapıcaz

 46. Nilay

  Ocak 3, 2016 at 1:07 pm

  Otomatik msj yolluyo face

 47. Cem Yazgan

  Ocak 8, 2016 at 3:48 pm

  Merhaba benim facebook sayfam için yeni bir hesap açmıştım. Ve yönetici yapmıştım. Hotmail ve Facebook şifrelerini unuttum. Hesaplar eski olduğu için bilgileri hatırlamıyorum. Kayıtlı numarayı da şu anda kullanmıyorum.Hesapları nasıl geri alabilirim?

  • Arslan GÜNEŞ

   Ocak 8, 2016 at 7:01 pm

   Mail göndermişsiniz, cevap yazdım.

 48. burcu baş

  Şubat 25, 2016 at 1:27 pm

  merhaba biri benim adıma sahde hesap açmış ve herkezle onusyo rahatsız ediyo ve ben çok zor durumdayım yardımcı olurmusunuz ?

  • Arslan GÜNEŞ

   Şubat 25, 2016 at 9:05 pm

   Hesabı gerçek hesabınız ile şikayet ederseniz, aynı şeyi arkadaşlarınızda sahte hesap diye yaparsa hesap kapatılacaktır.