Facebook Hesap Silme ve Facebook Kapatma

Facebook hesap silme, şifre değiştirme, yedek alma, dondurma.

Facebook Hesap Silme

Günümüzde sosyal medya etkileşimin artması ile birlikte, tüm sosyal ağ sitelerinde hesap sahibi olmaya başladık, bu global ağda aktif olarak yer almaya başlayan neslimiz için hesapların kalıcı olması yada unutulan şifreler ile birlikte bir çok sorunla yüz yüze gelmekteyiz.

Bu sosyal ağ hesaplarının başında ise facebook gelmekte, facebook silme hakkında bir bilginiz yoksa bu yazımız ile birlikte detaylı bilgi sahibi olabilir, facebook hesabınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Facebook hesap güvenliği hakkında facebook çalma gibi konularda bilgi almak ve hesabınızı güvenli bir şekilde kullanmak isterseniz ilgili konumuzu ziyaret etmeyi unutmayın.

Facebook Silme

Facebook hesabınızı silmek için öncelikle buraya tıklayarak ilgili, facebook bağlantısına gidin.

Sonrasında karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek, ilgili ekrandaki uyarıyı dikkatlice okuyun.

facebook-hesap-silme2

Sonrasına karşınıza çıkacak ekranda güvenlik kodunu ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

facebook-silme

Hesabınızı silmeniz durumunda geri alınamayacağını bilmelisiniz, hesabınıza bağlı değerli sayfa yada gruplarınız bulunuyorsa bu sayfalara farklı bir hesabınızı yada arkadaşınızın hesabını yönetici olarak atayın, aksi halde hesabınıza bağlı bulunan sayfa yada gruplar hesabınızla birlikte silinecektir.

Hesap silme videolu anlatım

Facebook yedek alma

Eğer sizin için önem arzeden paylaşımlar, resimler bulunuyorsa, hesabınızın yedeğini almanız yararınıza olacaktır.

facebook-yedek-alma

Eğer hesabınızın yedeğini almayı bilmiyorsanız, hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan hesap ayarlarına tıklayın, sonrasında alt taraftaki, facebook verilarının kopyasını indir bağlantısına tıklayın ve hesabınızın yedeğini sonradan kullanmak üzere indirin.

Hesabınızı sildiktan sonra bilmeniz gerekenler

– Üsttede belirttiğimiz üzere eğer hesabınıza bağlı, sayfa yada gruplar varsa, bunlara yönetici atamayı unutmayın aksi halde sayfaları kaybedebilirsiniz.

– Hesap silme bağlantısında, hesabı sil dedikten sonra bir güvenlik kodu ve şifre yazmanız gerekiyor bunu yaptıktan sonra hesabınıza 2 hafta giriş yapmamanız gerekmektedir, aksi halde hesabınız aktif olur.

Facebook ayarları şifre değiştirme

Facebook şifresini değiştirmek istiyorsanız, sağ üstteki butona tıkladıktan sonra ayarlar sekmesine gidin, yada buraya tıklayın. Sonrasında çıkan ekranda, şifre düzenle butonuna tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

şifre-değiştirme

Bu bilgilerin yanı sıra facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarınızın güvenliğini arttırmak istiyor yada bu sosyal medya siteleri hakkında hesaplarınıza yapılan saldırıların nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, facebook hesap güvenliği konusunda detaylı bir şekilde yapılmış incelemeyi bulabilirsiniz.

Arkadaşlarımız facebook güncellemelerini sıklıkla takip etmektedir, facebook üzerinde bir güncelleme yapılması ile birlikte daha öncesinde sayfaların ve menülerin değişmesi ile birlikte bir çok arkadaş bu konudan muzdarip olmuştu akabinde hesap yönetimiyle alakalı bir çok sorunla karşılaşmıştılar, arkadaşlarımız takip ettiği sosyal ağlar ile birlikte tüm yardım konularını güncel tutmaya devam edecektir.

Bilgisayarınızda kayıtlı şifreleri öğrenmek yani ****** gibi şifreleri çözmek istiyorsanız facebook şifre kırma konumuzu inceleyebilir, program hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güncelleme : Facebook ayarları güncellenen ayarüz ile birlikte konuya dahil edilmiştir, videolu anlatım ve resimli anlatım ile ilgili işlmeleri rahatlıkla yapabilirsiniz, bir sorununuz olursa yorum yapmaktan çekinmeyin.

Güncelleme : Facebook üzerinde şuan yaygın olan saldırıların birçoğu kullanıcıların kullandığı uygulamalardan kaynaklanmaktadır, bu yüzden tavsiyemiz “Hesap Güvenliği” konumuzu detaylı bir şekilde inceleyin ve akabinde hesaplarınızı gözden geçirin.

Bu konu içerisinde, facebook hesap silme, şifre değiştirme ve yedek alma konusuna değindik, bir farklı konumuz olan facebook hesap dondurma konumuz ile birlikte, sosyal medya hesaplarınızı nasıl geçici olarak kapatabileceğiniz hakkında detaylı bilgi alabilir, güncellenen ayarları yakında takip edebilirsiniz.

Güncelleme : Değişen facebook hesap silme, yedek alma ve şifre değiştirme bağlantıları yenilenmiştir. Güncel olarak resimli olarak anlatımı yapılan facebook ayarları hakkındaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 3,55 out of 5)

10 Comments

 1. İsmail Tayfur

  Ocak 8, 2015 at 3:28 pm

  Facebook hesap ayarlarını doğru bir şekilde yaparsanız güvenlik konusunda pek sorun yaşamak söz konusu olmuyor.

 2. Cemil GÜleç

  Ocak 28, 2015 at 6:43 pm

  Sonunda sağlam bir kaynak buldum, sağolun.

 3. İbrahim

  Ağustos 28, 2015 at 6:53 am

  Teşekkür ederim size bu sitede facebook silme kaynağı buldum

 4. özcan ük

  Eylül 9, 2015 at 2:07 pm

  teşekkürler

 5. Çigdem

  Kasım 21, 2015 at 12:32 pm

  Merhaba ben bir şey soracaktım lütfen yardım eder misiniz ben bir kişiyi engelledm ama engelini kalfitmadigim halde engelliler listesinde yok bunun sebebei ne olabilit

  • Arslan GÜNEŞ

   Kasım 21, 2015 at 1:51 pm

   Merhabalar, hesabı kalıcı olarak silindiyse yada hesabı dondurdu ise normalde bir erişim olmayacağı için engellenenler listesinde de silinmiş olabilir. Engellediğiniz hesabı farklı bir hesap üzerinden kontrol ettiniz mi hesabı açık mı diye.

   • Çigdem

    Kasım 21, 2015 at 4:20 pm

    Çok sağolun bu cevap yeterli benim icin

    • Arslan GÜNEŞ

     Kasım 21, 2015 at 4:32 pm

     Rica ederim, kafanıza takılan başka bir soru olursa, yazmaktan çekinmeyin lütfen, görüşmek üzere.

 6. Haluk

  Aralık 14, 2015 at 10:41 am

  Arkadaşlar hesabı tamamen silmek istiyorum. İstenen her şeyi yapıyorum buna rağmen şifre hatalı deyip silmiyor. Ayrıca şifreyi doğru giriyorum ve defalarca denedim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  • Arslan GÜNEŞ

   Aralık 14, 2015 at 1:00 pm

   Hesaba giriş yapıyorsunuz, hesabı silme ekranına giriyorsunuz onay verirken mi şifre hatalı diye uyarı alıyorsunuz?