2015 New Bloom Beast Etkinliği

Dota2 New Bloom etkinliği, New Bloom etkiliği nasıl oynanır

Dota2 oyuncularının bildiği gibi çeşitli dönemlerde yapılan eventler oyunun tuzu biberi olmakla kalmayıp oyunculara kazandırmaya da devam ediyor. Bu seneki new bloom etkinliğinde yaklaşık bir buçuk saat önceden duyurulan ve random zamanlarda gelen özel beast maçları ve charm of the crucible jewel adlı item sayesinde oyuncular yeni setlere kavuşabilecek.

Öncelikle beast ten bahsedelim. Maç arama ekranında zaten ara sıra geri sayımı göreceksiniz. Geri sayım bittiğinde beast maçına girmek için onbeş dakikalık bir süreniz var. Bu süreç içerisinde maça girdiğinizde klasik bir All Pick maçına girmiş olacaksınız öncelikle. Sağ tarafta item göstergesinin üstünde beast’inizi upgrade edebilmeniz için çeşitli özellikler bulunmakta. Üç farklı seçeneğimiz var. Attack, Support ve Speed. Her oyuncu kendi keyfine göre beast’e bir özellik veriyor ve oyun başlıyor. Beast’e verilen upgradeler beast’in kendi skillerini ve pasif özelliklerini geliştirecektir. O yüzden üç attack bir support bir de speed upgrade i beast için en iyi seçeneklerden birisi.
Her beş dakikada bir takım base’inde beast’imiz doğacak. Skilleri sayesinde istediğimiz koridora teleportlayabiliyoruz beast’imizi. Asıl önemli olan takımınız beast için hangi koridoru seçtiyse beş dakikada bir o koridora tüm takım toplanmalı ve beast’i de önümüze alıp yürümeliyiz.

Maçlar zaten çok uzun sürmediği için late game herolarına yönelmemenizi tavsiye ediyoruz.new-bloom-best-nasıl-oynanır Peki yok mu bu beast maçlarında oyuncuların takımlarında özellikle isteyebileceği bir hero?
Üç hero bu beast maçlarında önemli hale geliyor. Warlock, Omniknight ve Necrophos. Sebeplerini de kısaca açıklayalım.
Öncelikle Omniknight herkesin tahmin edebileceği şekilde takımımızın beast’i üzerinde bulunacak bir Repel, beast’imize yüklenildiği zaman onu koruyabilecek bir Guardian Angel ve Beast’imiz karşı takımın arasına girdiğinde aynı şekilde onu koruyabilecek ve karşı takım herolarına pure damage vurabilecek bir Purification’ı kim istemez ki.
İkinci heromuz ise Necrophos. Sebebi ise basit Reaper’s Scythe. Hele üzerinize erken dakikalarda bir Aghanim’s Scepter alabildiyseniz karşı takımın beast’inin pek şansı kalmıyor. Üçüncü ve son heromuz ise Warlock. Karşı takım toplandı önlerine de beast’i aldı geliyorlar. En büyük korkuları doğal olarak Warlock olacaktır. Yine aynı şekilde erken gelmiş bir Aghanim’s Scepter ile beast’in önüne geçecek ya da bizim takımımızın beast’inin yanında durabilecek iki Warlock Golem karşı takıma kaçmaktan başka çare bırakmayacaktır. İşte tam da bu noktada Fatal Bonds devreye giriyor.

Hepimizin bildiği gibi 6 kişiyi birbirine bağlayan ve bağladıkları kişilerin aldıkları damage’in %25 ini diğer bağlı kişilere yansıtan bu yetenekle karşı takımın 5 herosunu karşı takımın beast’ine bağlayabilirseniz bize sadece beast’e olabildiğince çok hasar çıkarmak kalıyor. Zaten karşı takım kendiliğinden eriyecektir.

New Bloom zamanında hepinize iyi eğlenceler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)