2015 The Martian, Marslı film incelemesi

Açıkca konuşmak gerekirse, bir sinema sever olarak söyleyebilirim ki 2015 yılı bilim-kurgu türünde izleyebileceğimiz güzel filmlerin olduğu bir yıl oldu. Özellikle uzay temalı filmlerde başarılı yapımlar ortaya çıktı, özellikle az oyunculu ve dram, gerilim türündeki bu yapımlar fazlasıyla gündemde yer edindi, şimdi ise bu filmlere bir yenisi daha eklenecek gibi gözüküyor. The Martian filmi 02 Ekim 2015‘de sinema severler ile buluşacak. Başrollerde  Matt Damon,  Sean Bean gibi isimleri görebileceğimiz filmimizin konusuna biraz değinmekte istiyorum.

The Martian, Marslı film konusu ve yorumları

NASA’nın vermiş olduğu görevi yerine getirmek üzere yola çıkan mürettab görev sırasında bir fırtına ile karşılaşır ve başroldeki karakterimiz Mark Watney ekipten ayrı düşer. Gelişen olaylar sırasında NASA görevin iptaline karar verse de Mark Watney’dan henüz haber alınamamıştır, öldü olarak kabul edilen Mark ise bir süpriz ile geri döner. Zaten dünya üzerinde hali hazırda çok tanınmış birisi olan Mark Watney Nasa ile kurduğu iletişim sonrasında daha da büyük bir hayranlık yaratır, çünkü o Mars’da tek başına yaşarken, hem nasıl daha uzun süre dayanabileceği gibi konuları araştırırken hemde kaldığı merkez üstünde bir takım geliştirme faaliyetleri yürütür. Sonuç olarak Mark Watney için NASA tekrar harekete geçer.

the-martian-film-konusu

Matt Damon‘ın oyunculuğu zaten tartışmasız bir konu, çoğu filmde genç yaşta aldığı ve başarılıyla gerçekleştirdiği oyunculuk ile kendisini tanıyoruz. Bu filmde ise karşımıza, ünlü, akıllı birazda egoist bir insan olarak karşımıza çıkıyor, fragmandan ve tanıtımlardan anladığımız kadarıyla da bunu başarıyla gerçekleştirmiş.  Bilim-kurgu, macera biraz da aksiyon türünde güzel bir film bizleri bekliyor.

The Martian, Marslı film oyuncuları

the-martian-marslı-film-oyuncuları

The Martian, Marslı film müzikleri