Oyuna girmeden ping değerini öğrenme

Şüphesiz ülkemüz bilgisayar oyuncularınınen büyük sorunlarından birisi internet bağlantısının yavaş olması, bu da zaten bir çok sorunu olan çevrim içi oyunlarda ciddi sorunlar yaratabilmekte, hatta daha ilerisinde cezalar almamıza sebep olabilmekte. League Of Legends yada benzeri sabit sunuculu online oyunlar oynuyorsanız, oyuna girmeden, kısa 1-2 işlem ile bağlanacağız sunucuda oyun oynarken kaç ping ile bağlantı kuracağınızı öğrenebilirsiniz. Bu da bir deneme oyununa girmeden size hem zaman kazandıracak hemde diğer oyunculara sıkıntı çıkarmanızı ceza almanızı engelleyecektir. Yapacağınız işlemler ise kısaca şu şekilde.

lol-oyuna-girmeden-ping-öğrenmeBaşlat > Çalıştır >  CMD yazıyoruz, Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, sol alt kısımda aramaya CMD yazıp enter demeniz yeterli. Daha sonrasında çıkan CMD ekranına, Ping (sunucu ip adresi yada alan adı yazıp) enter yapıyoruz, sistem otomatik olarak 3 kez gönderim yapacak ve ortalamayı size söyleyecektir.

Komut : ping tr.leagueoflegends.com

Alan adı değilde ip adresi ile işlem yapmak isterseniz, aşağıdaki sunucu ip adreslerini kullanıp ping atabilirsiniz.

  • EUW – 104.160.141.3
  • EUNE – 104.160.142.3
  • OCE – 104.160.156.1
  • LAN – 104.160.136.3
  • TR   – 104.160.141.3

Not : Bu işlem sabit sunuculu oyunlar için işe yarayacaktır, örnekle Counter Strike Global Offensive yada benzeri durmadan farklı sunucularda yer aldığınız oyunlarda işe yaramayacaktır, çünkü her oyun farklı sunucu farklı ip demek oluyor, bu da oyuna girmeden öğrenemeyeceğiniz bir bilgi. Sorgulama işlemini yaparken, indirme yada bilgisayarda herhangi bir güncelleme işlemi olmadığına dikkat edin, yanlış değerler çıkabilir.

Yeni çıkacak olan League Of Legends şampiyonu Camille Rehberi için ilgili konumuzu ziyaret etmeyi unutmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)