Kabuktaki Hayalet, Ghost in Shell film incelemesi

Ghost In The Shell 1995 tarihli animeden uyarlanmış olan filmimizin başrollerinde Scarlett Johansson, Juliette Binoche, Michael Pitt gibi isimler yer alıyor, başarılı oyuncu Scarlett Johansson’ın için fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum, keza bu filmde de oyunculuğu yeterli seviyedeydi. 31 Mart 2017 tarihinde Türkiye’de vizyona giren filmimiz bir çok anime sever tarafından merakla bekleniyordu, açıkcası animeyi daha öncesinde izlemedik, yine de film başlangıç filmi için gerekli soruları cevaplıyor ve kısa kısa geçmişten kesitler sunuyordu, anlam bütünlüğü olarak bu animeyi izlemeyenler için iyi olmuş, sinema salonunda anime takipçilerinin hoşuna giden ve gitmeyen konuların olduğunu da duyduk. Kısa Ghost in Shell film konusu ve yorumuna geçecek olursak.

Ghost in Shell film konusu yorumları

Yakın gelecekte teknoloji çok ilerlemiştir, insanlar artık yaşanan bu teknolojik gelişmeler ile daha uzun hayatlar yaşabilmekte, yeni teknoloji sayesinde teknolojik organlara yada bunlar sayesinde yeni yeteneklere kavuşabilmektedir. Başroldeki karakterimiz Binbaşı ise 9. şubede çalışan bir askerdir, gelişen olaylar sonucunda Hanka robotik isimli teknoloji firması çalışanları cinayete kurban gider, 9 şube bu cinayetleri araştırmak ve suçluyu bulmakla görevlendirilir fakat olaylar başroldeki binbaşı için çok farklı boyutlar kazanacaktır.

Açıkcası film efektleri ve kurgusu itibarıyla güzel, yine de animeyi izlemediğimiz için tam anlamıyla olmasa bile film biraz bizim için havada kaldı diyebiliriz, tavsiyemiz anime serisini izledikten sonra filmin izlenmesi olacaktır. Aşağıdan filmin altyazılı fragmanını izleyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)