Evden Kaçış Oyunu, Odadan Kaçış, İstanbul

Evden kaçış oyunu, Odadan kaçış oyunları nedir?

Kaçış oyunları üzerine biraz açıklama yapmak gerekirse, bu oyunlar ilk olarak bilgisayar üzerinde çalışacak oyunlar olarak geliştirildi, kısa bir zaman sonra aynı FPS yada MOBA oyunlarında olduğu gibi farklı bir tür olan bu odadan kaçış oyunlarına ilgi büyük oldu. Belli bir kesimde potansiyel oyuncu kitlesini yakalayan evden kaçış oyunu ana temasında sizlere sunulan süreler içerisinde, oyun içerisinde bulunan ipuçlarını bularak, bulmacaları ve şifreleri çözerek diğer adımlara geçmek amaç edinilmiştir. İlk bilgisayar oyunundan sonra geçen zamanda bir çok yatırımcı bu kategorideki potansiyeli görmüş ve oyunu gerçeküstü kaçış deneyimi olarak gerçek dünyaya aktarmaya başlamıştır.

Odadan kaçış oyunu ilk olarak Japonya’da kendisini göstermiştir, keza ilk oyunun çıkmasından sonra ilgi o kadar büyük olmuştur ki birçok televizyon bünyesine bu oyunu canlı showlar olarak almış, TV’de takipçilerine sunmuştur. Japonya’nın yanında Singapur, ABD, Çin gibi ülkelerde sonrasında gerçeküstü kaçış deneyimi için oyun alanları oluşturmaya başlamıştır.

Akıl Oyunları Kulübü nedir?

Akıl Oyunları Kulübü 2015 yılı son çeyreğinde faaliyete başlayan, sahip olduğu oyun alanı itibariyle Türkiye’nin en büyük evden kaçış oyunu alanlarından birisidir. İçerisinde bulunan oyunları ile birlikte sektöre öncülük etmeyi, yeniliklerde bulunmayı ve geliştirmeyi amaç edinmiş bir kuruluştur. Şuan için içerisinde bulunan bulmaca ağırlıklı oyunu Gizemli Piramit Memphis ile ziyaretçilerine gerçeküstü kaçış deneyimini en iyi şekilde kazandırmaya başlamıştır. Paylaşılan bilgilere göre yapım aşamasında olan korku oyunu ve bulmaca ağırlı olan 2. 3. oyunları ile birlikte de yakında ziyaretçilerine aynı anda 3 oyun alanı ile birlikte hizmet vereceklerini açıkladılar.

Henüz açılışından geçen kısa bir döneme rağmen yüzlerce ziyaretçisinden olumlu dönüş almayı başarmış olan Akıl Oyunları Kulübü, taksim evden kaçış oyunu olarak İstanbul‘un Beyoğlu ilçesinde, İstiklal caddesi üzerinde yer almaktadır. İstanbul’da ikamet ediyorsanız kolay ulaşım, özgün ve titizlik ile hazırlanmış oyun alanı, bulmaca ve şifreleri için Akıl Oyunları Kulübünü ziyaret etmeyi unutmayın. Keza İstanbul içerisinde gerçeküstü kaçış deneyimini yaşabileceğiniz en iyi oyun alanlarından birisidir.

Oyun alanı ve sahip olduğu oyunlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, rezervasyon ve iletişim bilgileri için Akıl Oyunları Kulübü internet sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

http://www.akiloyunlarikulubu.com

Güncelleme : Son olarak edindiğimiz bilgilere göre Akıl Oyunları Kulübü 1 ay içerisinde 2. ve 3. oyunlarını aktif edecekler, açılışları ile birlikte sizleri de bilgilendireceğiz.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)

1 Comment

  1. Evden kaçış oyunu

    Kasım 20, 2015 at 6:14 pm

    Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz, Akıl Oyunları Kulübü gerçeküstü kaçış deneyimi için her zaman sektörü ileride tutmaya devam edecektir.