Adc Oynarken Pozisyon Koruma Kaçarak Vurma

ADC kite nasıl yapılır, adc kite yapma, ADC taktikleri

Evet arkadaşlar herkese selamlar. Adc oynamayı seven ya da adc kalınca tam performans gösteremeyen arkadaşlar için faydalı olabilecek bir konu olduğunu düşünüyorum dikkatinizi verir ve birkaçkere denerseniz başarılı olursunuz diye düşünüyorum.

Öncelikle kite yapmayı öğrenmelisiniz bu video işinize yarayacaktır.

Tam olarak savaşlarda daha uzun süre yaşayıp daha fazla hasar dağıtmak için adc nin yapması gereken genellikle karşı takımdaki carryler yerine üzerine atlayan assasin ve tanklara kite yaparak onları safdışı bırakıp ölmeden yüksek hasar verebilmektir.
Bunu yaparken kullanabileceğimiz farklı yollar var

Güncelleme : Türkçe kite nasıl yapılır videosu eklendi.

1. A – Sol Tuş
Bunu yaparken oyundan düz vuruş menzil göstergesini açabilirsiniz a ya bastığınızda düz vuruş menzilinizi görebilirsiniz. Genel prensip hızlı bir şekilde hem vurup hem kaçmaktır. Yapmanız gereken A ya basıp yakındaki bir boşluğa farenin sol tuşu ile tıklamaktır. Böyle yaptığınızda saldırarak yürü komutu vermiş olursunuz ve en yakındakı rakip birime düz vuruş yapmaya başlarsınız. Düz vuruş aralarında yürümeyi ihmal etmeyin.

2. Sol Shift – Sağ Tuş
Bu teknik en çok kullanılandır ve fazla deneyimi olmayanlar için biraz daha kolay gelebilir. Klavyenin sol kısımındaki shift tuşuna bastıktan sonra yakındakı bir boşluğa farenin sağ tuşu ile bastığınızda en yakındaki birime düz vuruş yaparsınız ve shift ile sağ tık kullandıgınız için daha hızlı bir adım yürüyüp bir vuruş yapabilirsiniz.
Bu vayne videosunu izlemenizi tavsiye ederim gerçekten güzel bir video olmuş.
Okuduğunuz için teşekkür ederim sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Bu güzel yazısından dolayı, GameOis ekibimizde yer alan,  PenkyBeepsy arkadaşımıza teşekkür ederiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,00 out of 5)

2 Comments

  1. semih

    Ağustos 14, 2015 at 12:35 pm

    necati abi a veya x daha güvenli ama neden daha güvenli yani x ile adama tıklamakla normal tıklamak aynı şey ikisindede adama tıklıyoruz yani a açıp kendimizi yorucagımıza niye düz vurup geri kaçmıyoruz normal bir şekilde ?

  2. semih

    Ağustos 14, 2015 at 12:36 pm

    normal mauseyle adama tıklayamıyoruz mesela ya x veya a ilede tıklyamassak yani x veya a acınca %100 adamamı tıklanıyo hiç kaçma şansı yokmu