Android ve iOS haberleri

MOBİL İŞLETİM SİSTEM SİSTEMLERİ

Bilgisayarların hayatımıza girmesi ve akabinde akıllı telefonlarında gelmesi ile işletim sistemleri piyasası iyice kızışmışa benziyor. Bu alanda dünya piyasasında söz sahibi olan bir kaç firmadan söz etmek gerekiyor. Mobil işletim sistemleri olarak telefonlarda en çok Android ve iOS işletim sistemleridir. Dünya mobil işletim sistemleri pastasının çok büyük bir kısmını elinde tutan bu iki işletim sistemleri her gün yaptıkları yeniliklerle ve güncellemelerle kullanıcılarına yeni bir şeyler sunmaya çalışıyorlar.

Dünya da olduğu gibi ülkemizde de akıllı telefon kullanıcıları her geçen gün  biraz daha artıyor. Hal böyle olunca Android ve iOS’un da popülerliği her geçen artmaktadır. Şimdi  isterseniz   dünyada en çok kullanılan bu iki işletim sisttemlerine biraz değinelim.

Android İşletim Sistemi

Dünya genelinde akıllı telefonlarda en fazla kullanılan işletim sistemidir. Üreticisi Google’dir. Uygulama mağazası olarak Google Play Kullanır. Tek dezavantajı ise yüksek donanım performans gerektiren telefonlar ve güçlü bataryalara ihtiyaç duymasıdır.

iOS İşletim Sistemi

       Apple şirketi tarafından üretilen ve geliştirilen bir işletim sistemidir. Tek olarak Apple’nin ürettiği ürünlerde kullanılır.

 Android ve iOS ile ilgili en taze , en doğru haberleri Teknolojice sitesi içerisinde yer alan kategorilerden okuyabilirsiniz.  Android ve iOS ile ilgili en güncel haberleri, uygulama ile yenilikleri, yeni çıkan oyunları ve oyunlarla ilgili haberlere sitemizden ulaşabilirsiniz. Teknolice sitesi güçlü editöryel kadrosu, göze hoş gelen tasarımıyla ve okuyucuları rahatsız eden reklamların olmayışıyla tam bir teknoloji haber kaynağı niteliği taşımaktadır. Sizde eğer teknoloji meraklıysanız ve teknoloji haberleri okumayı seviyorsanız Teknolojice tam size göre.  Okurlarımıza doğru ve tarafsız haber sunma ilkesiyle her geçen gün daha da büyüyoruz. Sizlerin bizlere olan ilgisini hissettiğimiz sürece bizler Teknolice olarak en güncel Android ve İOS haberlerini sizlere sunmaya devam edeceğiz. Teknolojiceden habersiz kalmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)