Bilgisayar için WhatsApp Web Uygulaması

Windows phone, blackberry whatsapp web kurulumu, whatsapp web telefonda gözükmüyor.

Yakın bir zaman önce el değiştiren WhatsApp uygulaması sağladığı yeniliklere tüm hızıyla devam ediyor, son olarak attığı adım ise uygulama kullanıcılarını bir hayli cezbetti diyebiliriz. WhatsApp web özelliği ile telefon ve bilgisayar arasında bağlantı kururak tüm mesajlaşma ve diğer işlemlerini telefonunuzdan bilgisayara yansıma alan uygulama, masaüstü ortamında gerçekleştirmenize olanak veriyor.

Bilgisayara WhatsApp Web kurulumu

Burada dikkat edilmesi gerekilen bir nokta ise, hali hazırda bulunan WhatsApp uygulamanızı güncelleseniz bile bazı cihazlarda WhatsApp web özelliği telefonda gözükmemekte, bu yüzden hali hazırda kullanımda olan dosyaları silip, playstore yada diğer mağazalarda son güncel sürümlerini indirmeniz işlemi daha sağlıklı bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. IOS telefon kullanıcıları şimdilik bu özellikten faydalanamıyor ama biliyoruz ki artan talepler ve yeni güncellemeler bu güzel özellikle IOS’ada kazandıralacak. Şimdilik Android, Windows Phone ve Blackberry işletim sistemleri uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmakta.

whatsapp-web-bilgisayar

Yapmanız gerekenler

1. WhatsApp uygulamanızı güncelleyin, eğer hala WhatsApp web bölümü gözükmüyorsa cihazınızdan kaldırıp tekrardan kurulum yapın.

2. WhatsApp uygulaması içinde WhatsApp Web bölümüne girin, sonrasında çıkan QR okutma bölümüne bu bağlantıya gidip QR etiketini okutun.

Tüm işlem bu kadar basit, sonrasında WhatsApp uygulamanızı bilgisayar ortamında aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada şu bilgiyide vermeden geçmeyelim, yakında çıkacak WhatsApp sim duyurusu yapıldı, bu yeni operator kartları ile mesajlaşmanın vs. ücretsiz olacağı bir tarihten bahsediyoruz, internet vb. bağlantılara gerek duyulmadan sağlanan bir hizmet verecek bu yeni sim kartı. Gelişmelerin netleşmesi ile yine mobil kategorisinde bilgilendirme yapılacaktır, takipte kalın 🙂 .

WhatsApp Web kurulumu Videolu anlatım

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)