Çin’de ilk galibiyet alındı, SuperMassive

IWCI Şampiyonu olarak Çin’in yolunu tutan Türkiye temsilcimiz SuperMassive MSI 2016 turnuvası 2. gün 5. karşılaşmada Kuzey Amerika Şampiyonu CLG’yi yenerek ilk galibiyetini aldı. CLG maçından önceki maçta, Flash Wolves takımına karşı bir mağlubiyet almış olsak da SuperMassive CLG gibi bir takıma karşı açık ara aldığı galibiyet Türkiye’deki takipçileri fazlasıyla sevindirdi. Bizim için büyük bir gurur ve başarı kaynağı taşıyan bu galibiyet sonrasında beklentilerimizde aynı şekilde arttı.

Bazı eSpor takipçileri böylesine konularda ön yargılı olup  oyuncularını eleştrimeye çalışsa da şu unutulmamalıdır ki eSpor Türkiye’de yeni bir alan ve bu alanda bu kadar kısa sürede böylesine başarılar elde edip dünya devleri ile karşı karşıya kalmak, tecrübe edinmek, en ağır şekilde mağlubiyetler ile sonuçlansa bile Türkiye eSpor alanı için büyük bir tecrübedir.

Supermassive 2. günde 2. maçında yıldız isimler Stomaged ve Achuu oldu, Achuu’nun bireysel aldığı skorlar, Stomaged’in doğru zamanda doğru yerde bulunması karşılaşmaya yön veren en büyük etkenlerden birisiydi. SuperMassive takımını galibiyeti için tebrik ediyor, gelecek maçlarda başarılar diliyoruz.

Supermassive Kadrosu

Top : Thaldrin (Poppy)

Jungle : Stomaged (Kindred)

Mid : Naru (Leblanc)

Adc : Achuu (Lucian)

Sup : Dumbledoge (Bard)

Counter Logic Gaming Kadrosu

Top : Darshan (Ekko)

Jungle : Xmithie (Graves)

Mid : Huhi (Lulu)

Adc : Stixxay (Sivir)

Sup : Aphromdo (Braum)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)