CS:GO Oyuncularına Müjde

Çıkışının ardından geniş oyuncu kitlesine sahip olan Counter-Strike: Global Offensive oyununa bildiğiniz üzere hile kullanan oyuncular dadanmıştı. Hile kullanan oyuncular yüzünden oynanamayan hale gelen Counter-Strike: Global Offensive artık hilecilerden kurtuldu.

Hileler için çözüm arayışına giren Valve hile için ne kadar güncelleme yaptıysa bir türlü başarılı olamadı. Valve şimdi yeni bir çözüm buldu ve yaklaşık 1500 hile kullanan oyuncuyu banladı. Hile dağıtımı yapan ve satan yaklaşık 16 site ise şuanlık erişime kapatıldı.

cs go

Çoğalan hile kullanımından dolayı geliştirdiği EAC sistemini kullanan Valve hile kullanan oyuncuları tespit ederek tek tek banlıyor. Yani uzun bir süre Counter-Strike: Global Offensive oyuncuları aimshot veya wall-hack kullanan oyunculardan kurtulmuş oldu. Valve oyuncularına daha iyi deneyim yaşatmak, hile kullanımını ve paylaşımını azaltmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

1 Comment

  1. Ömer

    Aralık 28, 2014 at 10:27 am

    Çok uzun zamandan beri Counter Strike oynamıyorum desem yalan olmaz. Ben en son oynadığım dönemde CS 1.5 oldukça popülerdi. Bir de sonraları CS zero diye bir sürüm çıkmıştı sanırım. O zamanlarda bile online kapışmalarda hile yapanlara rastlamak mümkündü. Oyun içi adaleti sağlamak adına hilecilerin banlanmasını uygun buluyorum. Diğer kişilerin eğlence zamanını zehir etmeye kimsenin hakkı yok.