Dino Hunter: Deadly Shores Oyun İncelemesi

Deadly Shores incelemesi, Deadly Shores tanıtımı ve gameplay.

İOS ve Android platformlar için yayınladığı oyunlarla adından sıkça söz ettiren Glu Mobile bu yıl içerisindeki Deer Hunter 2014 serisinden sonra yeni bir avcılık oyunu olan Dino Hunter: Deadly Shores’u 10 Temmuz 2014 tarihinde piyasaya sürmüştü. Avcılık oyunlarına bambaşka bir bakış açısı getiren oyun aksiyon tarzına sahip ve FPS oynanışıyla oyuncusuna farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yalnız bu dünyadaki avlarımız yaban ördeği, kurt, geyik değil çağlar öncesinde yaşamış olan dinazorlar… Oyunun oynanış biçimi Glu Mobile’ın daha önceki yayınladığı avcılık oyunlarıyla hemen hemen aynı fakat oyunun egzotik atmosferini iyi bir şekilde oyuna yansıtmasındaki başarısı oyunun diğer oyunlardan farklı olması için yeterli diyebiliriz.

Oyuna geçersek

Oyuna ilk başladığınızda kısa bir eğitim ile karşılaşıyorsunuz. Eğitimde ilk görev olarak sizden bir tane Genç Velociraptor avlamanız isteniyor. Oyunda yönlendirmeleri öğreneceğiniz bu bölümde sağ ve soldaki oklara basarak sağa ve sola hareket ederek avınıza göre yerinizi konuşlanabilir, sağ kısımdaki hedef ikonuna dokunarak avınıza daha iyi nişan almanız için dürbünü aktif edebilirsiniz. Aktif ettiğiniz dürbünün yakınlaştırma ayarını ise üzerinde bulunan ayar düğmesiyle ayarlayabilirsiniz.  Sağ taraftaki hedef ikonunda ise dürbününüzün hedef ayarlarını ve silahınızın kurşun kapasitesini görebilirsiniz. Oyun ilerledikçe kızılötesi dürbün özelliği de silahınıza eklenecektir. Kızıl ötesi dürbünü sayesinde nokta atışlarını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Eğitim bittikten sonra ilk tüfeğinizi satın almanız için silah dükkanına gitmeniz için ekrandaki yönlendirmeleri takip edip tüfeğinizi satın alıyorsunuz. Oyunda beş farklı kategoride silahlar mevcut. Bunlar tüfek, saldırı tüfeği, av tüfeği, yay ve egzotik. İlk olarak orta mesafedeki hedefleri avlamanız için dükkandan saldırı tüfeğini alacaksınız. Oyun size ilk tüfeğinizi satın almanız için sermaye verecektir. Alışveriş kısmını bitirdikten sonra oyuna başlıyorsunuz.

Oyunda seviye ve enerji barları olmak üzere iki tane bar mevcut. Seviye barı her başarılı avdan sonra dolarak seviye atlarken enerji barınızda bulunan 10 adet bölüm ise her avınızda giderek azalacaktır. Enerji barınızı doldurmak için paketler satın alabilir ya da bir müddet bekledikten sonra barınız dolarak ava kaldığınız yerden de devam edebilirsiniz.

Oyun ilk av yeriniz ölümcül kıyılarda başlıyor. Sizden ilk olarak sözleşmeli avınızı vurmanızı ve hediye olarak enerji, külçe altın ve yanında alışverişte kullanmanız için yüklü bir oyun parası veriyor. Oyunda haritalarda kilitli haritaları etapları geçerek açabiliyorsunuz.

Oyunda kullanacağınız silahların geliştirme özelliklerini gösteren birde liste var. Bunlar kullandığınız silahın gücü, stabilitesi, kapasitesi ve atış hızı gibi ayarları gösterirken dürbünün yakınlaşma kapasitesi ve kızılötesini de arttırmanız için bir liste çıkıyor. Tabi bütün bunları avlardan kazanacağınız paralarla geliştirebiliyorsunuz.

Silahtaki Upgrade’ler

Namlu: Güç ve istikrarı artırır

Cephane: Gücünü artırır

Namlu: Güç ve istikrar artırır

Stok: İstikrarı artırır

Görme: Maksimum yakınlaşmayı artırır

Kızılötesi: Kızılötesi süreyi artırır

Kapasite: Kapasiteyi artırır

Stabilite: Sarsıntıyı minimuma düşürür

Bu devasa yaratıkları avlamakta ilk başta güçlük çekebilirsiniz. Oyun burada farkını ortaya koyarak sizi biraz zorlayabilir. Çünkü diğer avcılık oyunlarından biraz daha zor ancak bilhassa Android tabanlı avcılık oyunlarını seven oyuncular için ideal bir oyun.

Grafikleri Glu Mobile’ın diğer oyunları gibi canlı, dinamik ve diğer oyunlara nazaran biraz daha gerçekçi görünüyor. Oyunun oynanabilirliği oyuncusunu sıkmayacak şekilde rahat. Yüksek çözünürlükte grafikteki başarısıyla çok çeşitli ve gerçekçi atmosferi oyuna iyi adapte etmeyi başarmış. Sonuç olarak diğer mobil cihazlı avcılık oyunlarından farklı bir yerde olan Dino Hunter: Deadly Shores devasa avlarıyla sanal dünyanın avcılarına farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Oyunun Künyesi

Yayıncısı: Glu Games Inc.
Türü: Aksiyon/FPS
Çıkış tarihi: 10 Temmuz 2014
Platform: İOS ve Android tabanlı cihazlar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

1 Comment

  1. hakan musaoğlu

    Aralık 22, 2014 at 8:18 am

    Bu dinazor olgusu tam anlamıyla 90lı yıllarda jurassic park ile yerleşti ve ondan sonra çıkan tüm görseller gün geçtikçe orjinalleşiyor, korkuyorum yakında gerçeklerini yapacaklar diye 🙂