E-Spor seçmeli ders oldu

Geleceğin internet ve bilişim teknolojileri olduğu günümüzde yıldızı parlayan konulardan birisi şüphesiz elektronik sporlar, özellikle son 1-2 yılda ülkemizde de büyük adımların atıldığı eSpor alanından büyük ve güzel bir haber geldi. Norveç‘in Bergen şehrinde bulunan Garnes Vidaregåande Skole isimli okul pilot okul olarak adımını atmış bulunmakta, onay gelmesi durumunda futbol ve benzeri alanlardaki sporlar ile birlikte seçmeli ders olarak öğrencilerin seçimine sunulacak. Programa göre, dersi seçen öğrenciler bu alanda 3 yıl süre içerisinde haftalık 5 saat eğitim alacaklar. Ders için sağlanacak olan bilgisayarların ise oldukça nitelikli donanımlara sahip parçalardan oluşacağı söylenmekte.

Yurt dışındaki öncü ülkeler tarafından fazlasıyla ciddiye alınan bir alan olan eSpor alanında ciddi meslek kolları oluşmuş durumda, ülkemiz kültürü henüz yeni yeni buna alışmaya başlamış olsa da genç nüfus yoğunluğu ile Türkiye’nin bu alanda ciddi bir potansiyelinin olduğu heralde göz ardı edilemez.

Türkiye’de lisanslı eSporcu olmak istiyorsanız, daha önce paylaşımını yaptığımız lisanslı eSporcu nasıl olunur videomuzdan bilgi alabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)