EU LCS’te beklenmedik şehir değişikliği

Dün Polonyalı bir haber sitesinde çıkan gelişmenin ardından, EU LCS’in Köln’deki stüdyosundan ayrılıp Berlin’e taşınacağı iddiaları yayılmıştı. Aynı zamanda ESL stüdyosunun da bulunduğu yer olan Köln, Riot Games’in ESL sunucularını ortak kullanması konusunda da önemli bir noktaydı.

Daily Dot’un aldığı haberlere göre, LCS takımlarına yakın kaynaklar değişikliğin kesinleştiğini söylüyor.

LCS takımlarının şimdiden Berlin’de gaming house arayışlarına başladığı hatta bazılarının çoktan yeni gaming house’larını tuttuğu belirtilirken, bu değişikliğin geneli nasıl etkileyeceği ise büyük bir soru işareti oldu. Köln hem merkezi yapısı, hem Belçika, Hollanda, Fransa’ya yakın oluşu hem de Berlin’e oranla daha ucuz bir şehir olması sebebiyle EU LCS için stratejik bir önem taşıyordu. Ülkenin başkenti olan Berlin ise ülkenin adeta diğer ucu. İzleyici kitlesi olarak yalnızca Polonya’ya yakın olan şehir, daha pahalı yaşam standartları sunması yüzünden takımların masraflarını da arttıracak.

Bu değişiklik takımları ve Riot Games’i nasıl etkileyecek şu an bir şey söylemek çok mümkün değil. Gelecek yıl 10 takıma çıkması beklenen EU LCS, yeni evi Berlin’de nasıl olacak hep beraber göreceğiz.

 Kaynak : esportsonly
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)