Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar

Dün Fantastik Canavarlar nelerdir, nerede nulunurlar filmini izleme fırsatımız oldu. Fantastik, macera, aksiyon türünde güzel bir yapım. Açıkcası filmden Harry Potter filmlerde olduğu gibi bir gizem, bir karanlık duygusu alamadık, biraz daha renklı biraz daha farklı bir yapım olduğunu söyleyebiliz. Kısaca film konusundan ve yorumumuzdan bahsedelim.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar konusu, yorumu, Fantastic Beast

Harry Potter zamanından 70 yıl önce geçen bu dönemde büyülü hayvan bilimcisi Newt Scamander başrolde karşımıza çıkıyor, film Newt Scamander karakterimizin New York şehrine gelişi ile başlıyor, uzun zamandır kendisini büyülü hayvanların korunmasına ve yetiştirilmesine adayan Newt Scamander, bir gezintisi sırasında büyülü çantasını kaybeder, bu büyük bir sorundur çünkü kaybettiği çanta çok sevdiği, değer verdiği hayvanlarına ulaşacak yoldur. Tek sorun çantanın kaybolması da değildir, ABD içerisinde büyücülük üzerine bir çok kesin ve katı kural bulunmaktadır, tüm bu karmaşanın içerisinde hayvan bilimcisi Newt Scamander hayvanlarının peşine düşecektir.

fantastik-canavarlar-oyuncuları

Açıkcası film beklentimin altında kaldı diyebilirim, yinede görseller, efektler oldukça iyiydi, oyunculuklara gelirsek, Newt Scamander yani Eddie Redmayne gayet kaliteli bir oyunculuk sergilemiş. Diğer yan karakterler içinse aynı şeyi söyleyemeyeceğim, bazı sahnelerde daha öncesinde bildiğimiz Harry Potter evreninden bazı karakterler hakkında yerlerin olması da gayet hoştu. Genç arkadaşlarımızın severek izleyebileceği, fantastik türündeki güzel yapımlardan birisi. Aşağıda altyazılı fragmanı izleyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)