Film tavsiyesi, Snowden incelemesi

Bazı filmler vardır izlediğinde sizleri sıcak dünyasına çeker, bazıları yaşattığı öykü ile macerasına çeker, bazıları ise gerçekliği ve kurgusu ile tekrardan düşünmenizi ve gözden geçirmenizi sağlar. Uluslararası gündemi takip edenler bilecektir, geçtiğimiz yıllarda wikileaks üzerinde fazlasıyla dehşet verici bilgiler ifşalar yayınlanmıştı, en çok ses getiren ise eski CIA ajanı  Edward Snowden‘ın paylaştıkları olmuştu. İşte filmimiz Snowden bu ajanın kısaca biyografisi ve yaşadakları üzerine bir film, lafı fazla uzatmadan film konusu ve içeriğe geçelim.

snowdenSnowden 2016 film yorumu konusu

Filmimiz  Biyografi, Dram, Gerilim üçlemesinde bir film, CIA ajanı Edward Snowden, kendi içerisinde kendisini ülkesine hizmet etmeye adamış bir amerikalıdır. Askeri kariyeri iyi gitmeyince iyi olduğu işi yapmaya devam eder ve istihbarat biriminde çalışmaya başlar. Zaman geçtikçe verilen haksız infazları, yanlış kararları ve suistimalleri görecek, hayata bakış açısı değişecektir. Bu değişimler onu zorlu şartlar altına sokacak, hatta hayatını tekrardan gözden geçirmesine sebep olacaktır. Film kısaca eski bir ajanın tüm dünya insanları ve hakları için hayatını bir kenara atışının hikayesi. Biyografi filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken bir yapım, özellikle de teknoloji ve günümüz internetine yakınsanız. Filmi izledikten sonra konunun altında yer alan Ted konferansı Snowden sohbetini izlemeyi, dinlemeyi unutmayın, film fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Snowden 2016 altyazılı fragman

https://www.ted.com/talks/edward_snowden_here_s_how_we_take_back_the_internet?language=tr

Not : Ted videosu bağlantısı yenilenmiştir, Snowden film yorumları kısmını okuduktan sonra Ted konferansını izlemeyi unutmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)