Genel Olarak CS:GO ve Silah Skinleri

Aksiyon oyunları arasında ekiplerle ve online olarak oynanabilen en iyi oyunlardan birisi Counter Strike oyunudur. Counter Strike CS kısaltması ile ifade edilirken oyuna verilen diğer bir isim Global Offensi ve ise GO kısaltması ile verilmektedir. Counter Strike için internet üzerinden online ve çevrimiçi yani yüklenmeden oynanabilen en iyi sanal polisiye oyun diyebiliriz. CS:GO oyununun kurucuları Valve ve Hidden Pth Entertainment’dir. Gelişmiş özellikleri ve yüksek hızı ile CS:GO tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de PlayStation3, Mac OSX, Xbox, Windows kurulu bilgisayarlarda rahatlıkla ve bilgisayarı kasmadan oynanabilmektedir.
Counter Strike Nasıl Bir Oyundur?
CS:GO oyununda kurulan iki ekibin birinci oyuncusuna birinci şahıs nişancı oyun denilmektedir. Giriş kısmında da bahsettiğimiz üzere oyun iki ekip tarafından oynanan bir oyundur. Ekiplerin has oyuncusu nişancı oyuncu denilen birinci oyuncudur. Karşı ekibe düzenlenecek imha girişimlerinde önü çeken bu oyuncunun oyundaki rolü büyüktür. Oyundaki ekiplerin birisi teröristlere karşı mücadele eden bir ekip olurken diğer ekip ise kendilerine karşı mücadele eden bu ekipten kaçmaya ve bu ekibi yok etmeye çalışan bir terörist ekiptir.
Counter Strike oyununun farklı senaryoları bulunmakla birlikte klasik ve rekabetçi senaryoda genellikle terörist ekiplerin sakladığı bombaların, teröristlere karşı mücadele veren ekip tarafından tespit edilip yok edilmesi için verilen bir mücadele söz konusu olmaktadır. Oyunu iki tarafın da kazanma ihtimali bulunmaktadır. Hani ekip bir diğerinin oyun ve tuzaklarını bozar ve rakibi olan ekibi yok ederek ortadan kaldırırsa hem oyunun turunu kazanmış olmakta hem de bir üst tura geçmeyi başarmaktadır. Oyun sırasında birbirine karşı mücadele eden ekiplerden ölen ekip üyelerinin yeniden oyuna dahil olabilmesi için oynanan turun bitmesi ve bir üst tura geçilmesi gerekmektedir.
CS:GO Oyununun Yeni Özellikleri
Oyuna en son eklenen Glove Skins ile artık oyuncular eldivenlerini özelleştirebiliyorlar. Glove Case’den düşen eldivenler ise 2000 kasada 1 kez düşme gibi nadir bir orana sahiptir. CS:GO oyunu sürekli olarak geliştirilmeye çalışılan bir sanal oyundur. Bu özelliğinin sonucu olarak en son oyuna silah yarışı ismiyle bir özellik eklenmiştir. Bu özelliğin oyunun klasik ve rekabetçi modülünde kullanılabilmesi söz konusudur. İki farklı senaryo ile oynanabilen klasik ve rekabetçi modülü silah yarışı özelliği ile daha eğlenceli bir özellik kazanmıştır. Ayrıca oyun içine dahil edilen silah desenleri de oldukça popüler olmuştur. En pahalı silah skinlerini Most Expensive CSGO Skins üzerinden inceleyebilirsiniz.
Oyunda Kaç Mod Bulunmaktadır?
CS:GO oyununda toplam dört ayrı mod bulunmaktadır. Bu modların her birinin kendine özgü ve farklı bir senaryo ile yazılmış kurguları bulunmaktadır. Klasik ve rekabetçi mod, ölüm maçı, silah yarışı ve yıkım olarak isimlendirilen bu moddaki oyunların her birisi eğlenceli ve genel oyun kurallarına uygun olarak ekipler halinde oynanabilen modlardır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)