Gmail Şifre Değiştirme Videolu ve Resimli Anlatım

Gmail şifre değiştirme

İnternet kullanımının büyük bir kısmı sosyal medya hesapları üzerinden devam ederken, buna paralel olarakta maillerin kullanım alanıda fazlasıyla genişlemiş ve kullanıcı sayısı artmıştır. Şüphesiz mail hizmeti sunan bu servisler arasında en popüleri ve en çok kullanılanı Gmail‘dir. Gmail şifre değiştirme konusu çoğu kişi tarafından bilinsede her geçen gün yenilenen arayüz ve tasarımları ile sistemler aynı şekilde kullanıcıya zor anlarda yaşatabilmekte. En son arayüzde Gmail şifre değiştirme işlemini bu konumuzda bulabilirsiniz. Resimli ve videolu anlatım için devam edin…

Gmail şifre değiştirme resimli anlatım

1. Buraya tıklayın ve gmail hesabınıza giriş yapın. Sonrasında aşağıdaki resimde yer alan Oturum açma bölümüne tıklayın.

gmail-sifre-degistirme

2. Oturum açma işleminden sonra aşağıdaki sayfaya yönlendirileceksiniz, şifre bölümüne tıklayın.gmail-sifre-degistirme23. Son adımda ise kullanmak istediğiniz yeni şifrenizi iki alana da aynı şekilde girin.

gmail-sifre-degistirme-3

Gmail şifre değiştirme videolu anlatım

Hesaplarınızın güvenliğine dikkat edin!

Ne kadar hesaplarınızın sunduğu hizmetler ve ayarlar hakkında her kullanıcı yeterli bilgi sahibi olmak zorunda olsa da bu zorunluluk aynı şekilde kullandığınız hesaplarınızı nasıl güvenceye alırsınız konusu içinde geçerlidir. Örnekle yeni bir şifre belirlerken telefon numarası, 123456789 yada takım isimleri, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe gibi kolay şifreler koymakta kaçının. Yeni belirleyeceğiniz tüm şifrelerinizde farklı şifreler kullanın ve hepsinin içerisinde değişik karakterler geçsin “+-*/” gibi bu sayede hesabınızı en iyi şekilde güvenceye almış olursunuz ve olası bir saldırıya karşı saldırganları engellemiş.

Son bir güvenlik önlemi olarakta, tüm gmail ve diğer mail hesaplarınız üzerine servis hizmetlerinin sizden istediği şekilde telefon onay işlemini gerçekleştirin, bu sayede şifrenizi unutmuş olsanız yada hesabınızı bir başkası ele geçirmiş olsa dahil hesabınıza müdahale edebilir, kolaylıkla ele geçirilen hesaplarınızı geri alabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)