H1Z1 Hilecilerine Süresiz Ban

Yeni adıyla Daybreak Game Company tarafından geliştirilen H1Z1‘e hileciler dadandı, bu duruma hemen müdahale eden firma hile kullananları süresiz olarak banlıyor.

Birkaç hafta önce erken erişimle oyunculara sunulan H1Z1‘in başı hilicilerle belada. Oyunun geliştirici firması buna çözüm olarak hile açan tüm kullanıcıları süresiz olarak banlıyor. Yeni çıkan hilelerin en pöpüleri ise havada uçan okçular. Hileci oyuncular ok ve yaylarıyla haritanın üstünde uçarak H1Z1 oyuncularını öldürüyor. Ölen masum oyuncular ise oyunda hileciler tarafından ölüdürülünce herşeyini kaybediyorlar. Bu durumdan şikayetçi olan oyunculara müjdeli haber süresiz ban ile geldi.

Şikayetler sonucu oyun tasarımcısı Jimmy Whisenhunt bu durumun farkında olduklarını bildirdi ve çalışmalara devam edildiğini söyledi. Bu duruma sinirlenen tasarımcı Jimmy Whisenhunt birde “Sevgili H1Z1 hilecileri: Bazılarınız artık oynayamadığı için üzgünüm, bağışınız ve gözyaşlarınız bizi memnun ediyor, daha fazla ban geliyor.” diye H1Z1 hilecilerene tweet ile seslendi. Sizinde karşınıza hileciler çıkarsa bu durumu firmaya rapor halinde bildirmenizi tavsiye ederiz.

Hilecileri nasıl bildireceğiz diyen oyunculara da Jimmy Whisenhunt cevap olarak H1Z1hacker@soe.sony.com adresine tüm hile kullananları bildirebilirsiniz dedi. Hilecileri bildirdiğiniz taktirde hile kullananlar en kısa zamanda süresiz olarak banlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)