Hobbit 3 : Beş Ordunun Savaşı Film Yorumları

Beş Ordunun Savaşı eleştirisi, oyuncuları, film müziği, 5 ordunun savaşı.

Yönetmenliğini Peter Jackson‘ın yaptığı bir orta dünya filmine de tekrardan veda ettik. Türünün takipçileri için bir baş yapıt olan Yüzüklerin Efendisi film serisinden sonra biz sinema severlerde büyük bir boşluk oluşmuş olsa da merakla ve büyük bekletiler ile Hobbit film serisini takip etmeye devam ediyorduk. Bir insanın 14 sene önce kullandığı teknoloji ile dünya tarihine geçecek böyle bir yapıt ortaya çıkartması ve devamını da aynı şekilde seviyesini bozmadan ilerletmesi ülkemiz yapımcıları, senaristleri ve yönetmenleri tarafından örnek alınması gerekilen bir konu.

Birinci ve ikinci filmin devamı niteliğinde olan Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filmini çıkış tarihinden 1 gün sonra izleyebildik, yorum yazma fırsatı da elimize bugün geçti. Elimden geldiğinde spoiler vermemeye çalışacağım. Normalde böylesine filmleri en azından 3-4 kere izlenilmesi gerektiğini düşünmekteyim keza Yüzüklerin Efendisi gibi bir yapıtı 6-7 kere izlemişimdir, sonuncusunda çıkartılmamış sahneler ile 12 saatlik bir film keyfi yaşamıştık 🙂 O yüzden tavsiyem Hobbit: Beş Ordunun Savaşı‘na gitmeden önce 1. ve 2. filmleri tekrar izlemeniz olacaktır. Filmde en çok karşımıza çıkan karakterleri şöyle sıralayabiliriz, Thorin Oakenshield, Bilbo Baggins, Bard/Girion bunlara ek olarak elf kızımız ile bir cüce aşkı da filmde tüm ihtirasıyla devam etmekte. Savaş sahneleri fazlasıyla doyurucu olsa da filmin son kısımlarını yeterli bulmadığımı söylemem gerek. Sanki bir kopukluk eksik bir nokta vardı, yada biz filmi çok büyük beklentiler ile izlediğimiz için biraz afalladık. Yine de başka bir orta dünya film serisi olmadığı için yada gelecek bir seri filmi, bir an önce izlemeniz gereken yapımlardan birisi.

hobbit 5 ordunun savaşı

Genel itibariyle, filmdeki karakterler fazlasıyla rollerini perdeye aktarmışlar, senaryo 3 filmi baz aldığımızda bir kopukluk hissi yaratmıyor, savaş sahneleri ve öz çekimlerde güzel yanlız dediğim gibi filmin sonu çok daha farklı bir şekilde bitebilirdi, son Bilbo Bagins sahnelerinden önceki savaş sonu farklı olmalıydı, en azından bizim uygun gördüğümüz bu.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı’nın sonunun Yüzüklerin Efendisi film serisine bağlanması, film bittiğinde sizde Yüzüklerin Efendisi’ni izleme açlığı yaratmakta, bu konuda dikkatli olmalısınız 🙂 , keza bugünlerde 12 saatlik filmi tekrar izlemek durumunda kalacağız.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Fragmanı izle

http://www.youtube.com/watch?v=PQbU4GfjQdE

 Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Film müziği dinle

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

17 Comments

 1. Mehmet Koral

  Aralık 20, 2014 at 12:27 pm

  Film çok güzeldi fakat ben beş ordunun savaşını beklerken bireysel bir savaş oldu.

 2. Aslı Avşa

  Aralık 20, 2014 at 12:34 pm

  Filmi dün akşam izledim son 1 yılda izlediğim en iyi film arasında.

 3. Ebru Atik

  Aralık 20, 2014 at 2:25 pm

  Nedense ben bu hobit serisini bir türlü sevemedim gitti.
  Yakında yeni filmi gelecek diye en baştan tüm filmleri izlemeyi planlıyoruz bakalım. Umarım bu sefer ben de yorumlardaki gibi düşünebilirim.

 4. aydın musaoğlu

  Aralık 20, 2014 at 9:42 pm

  Yüzüklerin Efendisi serisinden sonra ben hiç olmadı bu hobbit, keşke daha öncesinden çıkmış olsaydı.

 5. Orçun Yigit

  Aralık 20, 2014 at 11:25 pm

  Çok teşekkürler. Hobbit film serisini ilk filmden beri izliyordum. Çok teşekkür ederim. Özellikle 2. filmde çok etkilenmiştim. 3. sünü izlemedim ama çok merak ediyorum. İlk fırsatta izleyeceğim.

 6. Aslı SAYAR

  Aralık 21, 2014 at 12:54 am

  Hobbit serisini seviyorum. Bu seride çok güzel ve hareketli görünüyor.

 7. Serhat Demir

  Aralık 21, 2014 at 12:23 pm

  efekt konusunda yapılabileceğin en iyisini yapmış film bence. onun yanı sıra oyunu çıksa da oynasak.

 8. Şahin Can

  Aralık 21, 2014 at 1:10 pm

  Filmin önceki serileri çok güzeldi, henüz beş ordunun savaşına gitme fırsatı bulamadım. Gidenlerin anlattıklarına göre serini en iyi filmi gibi görünüyor.

 9. Begüm Atalay

  Aralık 21, 2014 at 6:56 pm

  Önceki serileri izlemeden bunu izlesek, anlar mıyız?

  • Ümit GÜNEŞ

   Aralık 21, 2014 at 8:24 pm

   Malesef bir seri filmi, karakterleri, geçmişi ve yapılan diğer savaşları bilmeden hiçbir anlamı olmayacaktır.

 10. Ömer

  Aralık 21, 2014 at 10:36 pm

  Filmin sonu hakkındaki görüşünüze katılıyorum. Filmi cumartesi il dışında izledim ben de. Kardeşimi askeriyeye teslim etmenin üzgünlüğü yüzünden bana öyle geldiğini düşünüyordum ancak benzer kanılara sahip olmamız sorunun bende olmadığını gösteriyor 🙂 Ben de yakın zamanda dvd yada bluray çıktığında satın alıp tüm seriyi baştan sona bir tekrar izlemek istiyorum. Her izlemede farklı bir yeri yakalıyor insan.

 11. Merve Kerimhan

  Aralık 22, 2014 at 10:34 am

  Hobbit 3, film olarak son dönemlerde izlediğim en kaliteli filmler içerisinde yerini alacak gibi görünüyor. İşte bu noktada diğer serileri de merak ile beklemeye başlıyoruz.

 12. Nurgül Kabadayı

  Aralık 22, 2014 at 11:53 am

  Normalde fantastik türünü sever biri değilim ama bu Hobbit 3 filmi gerçekten ilgimi çekti. Seriyi listeye aldım, tanıtım için teşekkürler.

 13. Cengiz Kaya

  Aralık 22, 2014 at 10:41 pm

  Filmi sinema çekimi izledim arkadaşlar tabi bir kısmını gayet güzeldi. Sonunu getiremedi,m. Açıkçası hd çıkınca izlemek için bıraktım. Heyecanı yarıda kalmasın diye.

 14. Aysel Tufan

  Aralık 24, 2014 at 3:54 pm

  Hobbit 3 önceki serilerinin tamamına taş çıkaracakmış gibi görünüyor. Gerçekten merak ile beklediğim bir filmdi.

 15. Baran Atmaca

  Aralık 25, 2014 at 9:02 am

  Sitenizi Google’da film yorumları aratırken buldum ve inanılmaz keyif aldım okurken, teşekkürler.

  Hobbit için ise büyük bir film olacağı kesin. Diğer serilerini de beğenmiştim.

 16. Ezgi Narsu

  Ocak 4, 2015 at 7:21 pm

  Bu dönemde gittiğim en iyi görsel efektlerin kullanıldığı film oldu Hobbit 3 Beş Ordunun Savaşı. Serinin önceki filmleri kadar izlemesi güzeldi. Sonunu tahmin edemiyor oluşu da sizi diğer klasik filmlerin aksine daha çok heyecanlandırıyor.