İzlemeniz gereken 3 savaş filmi

Aksiyon severlerin en çok takip ettiği türlerden birisi olan savaş filmleri beraberinde macera ve fantastik türünüde getirdiğinden mi bilinmez en çok beğenilen türler arasında yer almakta, en iyi savaş filmleri dediğimizde özellikle orta çağ dönemi ön planda yer alsa da fantastik tür ile birleşmiş ve bir çok ödüle konu olan başarılı savaş filmleride mevcut. En iyi savaş filmleri için bugün oluşturduğumuz 3 film hakkında aşağıda bilgi alabilirsiniz.

Yüzülerin Efendisi film serisi

Orta çağ değilde tam olarak orta dünya desek olacak, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi filmleri arasında 8. sırada yer alan belki de seriyi en azından 5 defa bitirmiş birisi olarak söylemem gerekiyor ki yapıldığı dönem itibariyle takdir edilmesi gerekilen en kaliteli yapımlardan birisi, keza sahip olduğu ödüller ve adını yazdırdığı bir çok başarı bunu kanıtlar nitelikte. Orta çağ hayranıysanız, fantastik, macera, savaş, dram dörtlemesinde uzun uzadıya bir film serisi arıyosanız Yüzüklerin Efendisi tam size göre olacaktır. Film serisi sonrasında çıkan Hobbit devamını saymazsak 3 filmden oluşmakta, fakat hikayeye daha iyi hakim olmak isterseniz ve hala Yüzüklerin Efendisi’ni izlemediyseniz öncelikle Hobbit serisinden başlamanızı tavsiye ederiz.

Er Ryan’i Kurtarmak

er ryan'ı kurtarmakİkinci dünya savaşında bir takım olayları konu olan bir savaş filmi, başrollerde usta oyuncu Tom Hanks’in yer aldığı filmde, ABD için savaşa 4 oğlu gönderen bir aileden 3’ü savaşta ölmüştür, ülkede büyük yankı bulan durumdan sonra alınan son kararlar ile birlikte bu ailenin hayatta kalan son evladı için ABD askerleri büyük bir mücadele içine girer.

Cesur Yürek

cesur-yürek13. Yüzyılda geçen bir özgürlük arayış öyküsüdür. İngiliz askerlerinin karısını öldürmesinden sonra, İngiltere’ye karşı mücadele eden iskoçyalı William Wallace’ın hikayesini anlatmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)