Kaptan Amerika: İç Savaş Film yorumu

Daha öncesinde hazırlamış olduğumuz Marvel yapımlarında bahsettiğimiz üzere 2016 yılında en çok beklediğimiz filmler arasında yer alan Kaptan Amerika: İç Savaş(Captain America: Civil War) filmini ön gösterimde izleme fırsatını kaçırmış olsak da hafta sonu filmi izleme fırsatımız oldu. Çoğu Marvel hayranı önceki filmlerde görmüş olduğumuz Thor, Hulk gibi karakterlerin eksikliğini dile getirmişti filmi izledikten sonra gerçekten bizde bunu yaşadık, gerçi onları Black Panther, Antman, Spiderman gibi kahramaların pek aratmadığını söylemeden edemeyeceğiz. Film gerçekten güzel bir kurgu ve senaryoya sahip keza bu kadar seri filmi peş peşe yapmak, ayrı marvel karakterlerini bir filmde toplamak ve bunu bir hikayeye mantığa oturtup seyirciyi sıkmamak Marvel’a yakışan güzel durumlardan birisi.

kaptan-amerika-kahramanları

Kaptan Amerika: İç Savaş (Captain America: Civil War) film konusu

Yenilmezler ekibimizin son savaşından sonra Sokovia‘da büyük sorunlar ortaya çıkmıştı, tüm dünya gündemi her ne kadar yenilmezleri takdir eden insanların yorumları ile meşgul edilse de yapılan hatalar ve ölen masum insanların yakınları da gündemi en az yenilmezleri destekleyen kadar meşgul etmişti. Bu duruma kayıtsız kalamayan 117 ülke bir bildiri imzalamak durumunda kalırken, bu bildirinin kapsamı kahramanlar ekibimiz içerisinde ayrılıklara yol açacak olan olaylardan sadece birisi olur. Bu olaylara bir de Kaptan Amerika‘nın arkaşı olan Bucky’de aranan bir suçlu olarak tekrar dahil olunca ekip arasında çatışmalar ve fikir ayrılıkları ortaya çıkacaktır.

Film türü itibarıyla kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım, her ne kadar film sonunda kararsız, karmaşık duygular içerisinde olup kime hak vereceğinizi net olarak ifade edemesenizde olayların bu şekilde sonlanması yeni gelecek Kaptan Amerika yada Yenilmezler serisinin devamında bizlere büyük umutlar vermekte.

Filmin altyazılı fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaptan Amerika: İç Savaş (Captain America: Civil War) film oyuncuları

kaptan-amerika-iç-savaş-film-oyuncuları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)