Kaptan Amerika : Kış Askeri

Yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo’nun yaptığı, baş rollerde Chris Evans, Scarlett Johansson gibi isimlerin yer aldığı filmimiz tam bir MARVEL eseri diyebiliriz. Birinci filmi izle gönüllere taht kuran Kaptan Amerika geçtiğimiz günlerde vizyona giren ikinci filmi ile sevenleri ile buluştu. Özellikle Chris Evans, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson oyunculukları göz doldurdu diyebiliriz. Avengers filminde kendini tekrardan gösteren Kaptan Amerika bu sefer geçmişteki düşmanları ile burun buruna gelir.

kışaskeri

Dünyanın en büyük düşmanı olan HYDRA Kaptan Amerikanın karşına tekrardan çıkar. Fakat HYDRA’nın bu sefer ki planları daha kapsamlı ve daha ölümcül bir şekilde yürütülmektedir. SHILD içinde bazı sızmalar olmuştur bununla birlikte SHILD en büyük güvenlik projesini askıya almak ister fakat birim içinde suikastler düzenlenir ve olaylar patlak verir. SHILD’den ayrılan Kaptan Amerika artık tek başınadır, güvenebileceği 1-2 dostunu bulduktan sonra, efsanevi suikastçinin peşine düşer fakat olaylar hiçte istediği gibi gitmez.

Görsel efekt ve senaryosuyla göz dolduran, türü itibariyle sıkılmadan izleyebileceğiniz bir yapım. Özellikle senaryonun diğer tüm kahraman ve filmler ile bağlantılı olması MARVEL‘in kalitesini bir kez daha ortaya koymuş. Bununla birlikte MARVEL sanırım Kaptan Amerikayı ilerleyen film serilerinde Avengers ekibinin liderliği için hazırlıyor.

İşte Kaptan Amerika : Kış Askeri ve fragmanı…