Kişisel bloglar ve günümüz yazarları

Diğer ülkelerde kısmen daha önde giden bir kültür, kişisel blog, uzun yıllardır faaliyet gösteren kişisel bloglar olduğu gibi yeni açılan ve işini hakkıyla yaptığını, yapabileceğiniz kanıtlayan bloglarda mevcut, bir yazar için en önemli unsur olan Türkçeyi güzel kullanma, sade anlatım ve özgünlük her yazarın ve kişisel blog sahibinin en temel kriterleri arasında yer almalı. Bugün tanıtımını yapmış olduğumuz blog ise, Oğuz Veli Yavaş‘ın sahip olduğu, yazarın site içerisinde kişisel deneyimlerini, teknoloji nedir, kullanım alanları, teknoloji üzerine güncel haber başlıkları ve bunların yanı sıra da sosyal medya yönetimive benzeri konularda sahip olduğu bilgilerini sade ve anlaşılır bir dil ile aktardırdığı bir blog.

Çoğu insan kişisel bloglar içerisinde genelde farklı kategorilerde yer alan bilgilerin paylaşımını hoş bulmaz, fakat bence bu göreceli bir yaklaşımdır, keza bir takipçi takip ettiği blog sahibinin neleri sevdiğini, nelerden hoşlandığı, ilgi alanlarını ve bu ilgi alanlarından kazandığı tecrübeyi, özgün ve yeni bilgileri öğrenmek ister. Bu bloglar sadece kişisel yazılar üzerine oluşmuş olsa, çoğu takipçi bu bilgiler mahrum kalacak ve okudukları şey yanlızca gündelik bilgilerin yer aldığı, bir eleştiri ve görüş arşivinden ibaret olacaktı.

Yazarımız Oğuz Veli Yavaş, sosyal medya kategorisinde yayınladığı bilgilendirici yazılar ve teknolojik ürünler üzerinde yaptığı incelemeler ile ziyaretçilerini çok iyi yazılar ve bilgiler aktarmakta. Bu kategoride gelecek vadaden sayılı internet sitelerinden birisi olduğunu söylemek gerek.

http://oguzveliyavas.com/

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)