Klima ve servis incelemesi

Hepinize merhaba arkadaşlar, her ne kadar sitemiz oyun, sinema ve teknoloji ağırlıklı olsa da blog kategorimizde mevcut, geçenlerde yaşadığım sorunlar yüzünden böylesine bir yazı yazma gereği duydum. Klima ve servisi üzerine yaşadığım tecrübeleri, öğrendiğim bilgileri sizlere aktarmak istiyorum.

Etiler klima servisi, öncelikle bir klima sahibi değilseniz ve yeni bir klima satın alacaksanız güzel bir şekilde bir marka araştırması yapmanız gerekiyor, çoğu modeller standart olmakla birlikte sizin için önemli olan bir sorun yaşadığınızda alacağınız hızlı ve güvenilik teknik servis hizmeti olmalı. Bu konuda dikkatli olduktan sonra seçeceğiniz klima tipi sizin için çok önemli farklı tiplerde bulunan klimalar için bu konuda bilgili size uygun klima tipini önerek kişilerden tavsiye almalısınız, aynı şekilde bir klima sahibi olmadan dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de klimanın BTU oranıdır, yani eviniz yada ofisiniz küçük ise BTU miktarını düşük tutabilirsiniz fakat büyük bir çalışma yada ev ortamında bulunuyorsanız BTU oranı yüksek bir klima tercih etmelisiniz, aksi halde amacına uygun hizmet etmeyecek bir cihaz satın almış olursunuz.

Klimayı satın aldıktan sonra iş bitmiyor, herşeyden önce satın aldığınız klimayı kullanım kılavuzlarını inceledikten sonra bilinçli bir şekilde kullanın, keza bilinçsiz bir şekilde kullanılan klimalar çoğu zaman sağlığınızı tehdit edecektir. Örnekle direk hava akımına maruz kalmanız ciddi sağlık problemlerine yol açacaktır yada periyodik olarak bakımlarını yaptırmazsanız hava temizliği ve ısıtma, soğutma sisteminden tam anlamıyla verim alamazsınız, bunun sebebi sık kullanılan her cihazın bir bakıma ihtiyaç duymasıdır. Geçen günlerde yaşadığım sorunda bu konudan kaynaklıydı, özetle onuda anlatmak tecrübelerimi paylaşmak istiyorum, akatlar klima servisi.

Marka reklamı yapmadan XX markalı klimamın bakımı için bir servis çağırdım, eski verimliliğini kaybeden klima için bakım yapan ilgili özel servis tüm işlemleri yaptıktan sonra gitti, fakat aradan 3-4 gün geçmesine rağmen farklı bir sorun ile karşılaştım ve bu konudaki şikayetimi ilgili yorum sitelerine belirttim. Hazır bu sitelere girdiğimde firma adını araştırma gereği duydum bir de ne göreyim firmanın adı hep dolandırıcılık başlıkları altında geçiyor. Etilerde ikamet etmekteyim, akabinde bir arkadaş tavsiyesi üzerine etiler klima servisi olan farklı bir özel servisi çağırdım ve gelip kontrol ettiklerine değişim yaptıkları klimanın filtresinin daha öncesinde kullanılmış olduğu bilgisini verdiler.

Şişli arçelik servisi, daha öncesinde gelip bana sorun yaratan firmayı aradığımda ise artık firmaya ulaşamamaktaydım, 444 gibi resmi görünüme katkı sağlayacak şekilde kendilerine bir yüz yaratan bu dolandırıcı firmaya artık ulaşamıyorduk aynı şekilde adres bilgileri vs. de yanlıştı. Siz siz olun evinize davet edeceğiniz firmayı 2 kere gözden geçirin ve böylesine sorunlar yaşamamak için daha dikkatli olun.

Turuncu renkte belirlemiş olduğum bağlantılardaki servislere bizzat kefil olmaktayım yerlerine gittim ve gördüm, avrupa yakasında bir çok ilçeye hizmet sağlayan bu firma oldukça güvenilir ve garantisi bitmiş olan cihazıma, yapılan işlemleri 1 yıl garantili olarak sağladı. Umarım benim düştüğüm duruma düşmez ve her zaman için sağlam servisler ile çalışırsınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)