Korku Evi ve kaçış oyunları

Korku evleri ve kaçış oyunları hakkında

Kaçış oyunları ilk kez kendisini bilgisayar oyunları aracılığı ile tanıtmıştı, hatırı sayılır bir kitleye ulaşan kaçış oyunları, sonrasında Japonya’da gerçeküstü kaçış deneyimi olarak uygulamaya koyuldu. Bir oyun hayal edin ve sonrasında bu oyunu gerçek bir ortamda oyuna özel tasarlanmış mekanda, ilgili araçlar ile görevleri aynı bilgisayar ortamında olduğu gibi yaparak oynadığınızı düşünün.

Japonya’da ilk kez denenen gerçeküstü kaçış oyunları hem bulmaca ağırlıklı hemde korku evi olarak hizmet vermekte. Korku evleri içerisinde çoğu zaman korku unsurları daha ön plandayken görev ve bulmaca ağırlıklı oyunlarda ise şifreleme ve bulmacalar üzerinde durulmakta. Japonya’yı kaçış oyunları sektöründe takip eden ülkeler ise ABD, Çin, Tayland gibi ülkeler, son 2 yıldır ise Türkiye’de hatırılı sayılır bir şekilde yatırım alan ve ilgiyle karşılanan bir sektör.

Kaçış Oyunları ve Korku evlerine ulaşım

Türkiye içerisindeki oyun alanları çoğunluk olarak İstanbul’da toplanmış durumda özellikle Taksim’de bulunan taksim korku evi gibi oyun evleri, bu alandaki başarılı isimlerden birisi, Akıl Oyunları Kulübü ise 2 adet korku oyununa sahip.

Kaçış oyunları ve korku evleri şüphesiz gelecekte tutulacak olan en eğlenceli etkinlik alanları arasında yerini alacak.

Kaçış oyunları ve korku evleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Akıl Oyunları Kulübü sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

http://www.akiloyunlarikulubu.com/korku-evi-ceset-mezarlik-kacis-oyunu-taksim/

Evden kaçış oyunları hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı diğer yazımızı incelemeyi unutmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)