Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Film yorumu

Geçtiğimiz ay çıkan Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filminin yönetmen koltuğunda Guy Ritchie yer alıyordu, açıkcası en çok beklediğimiz ve izlemeye aç olduğumuz kategorilerin başında Fantastik, macera ikilisi gelmekte, Britanya mitolojisindeki efsanevi Camelot kralı olan Kral Arthur için bir çok senaryo ve hikaye beyaz perdeye aktarıldı, bu yapımda ise fantastik karakterleri ve büyü olgusunu daha ön planda görmekteyiz. Barşollerde Charlie Hunnam, Jude Law Astrid Berges-Frisbey gibi isimler yer almakta, özellikle Charlie Hunnam güzel bir performans sergilemiş. Kısaca film konusuna değinmek gerekirse.

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi film konusu

Büyücü ve insanların birlikte yaşadığı bir dünya da savaşlar eksik olmaz, Arthur varoş ve tehlikeli bir kesimde yetim olarak hayata tutunmaya çalışır, bu tehlikenin içerisinde kendisini geliştiren artur’un tüm hayatı efsanevi kılıç olan Excalibur ile karşılaşınca değişecektir. Farklı bir yaşama ait olduğunu farkeden Arthur’u yeni meceralar ve efsanevi bir yol bekleyecektir.

Film aksiyon, macera, fantastik kategorileri için güzel bir yapım, Uncle filmini izleyenler hatırlayacaktır bu filmde de Uncle filminde olduğu gibi farklı kamera açıları, farklı yönlerden sahnelere yakınlaşma gibi konuları Guy Ritchie çok başarılı bir şekilde bu filmde göstermiş, 1-2 sahnede dövüş sahnesine yorumumuz kötü olsa da genel olarak efektler, işleyiş ve kurgu gayet başarılı. Şuan imdb puanı 55 bin oyla 7.2 film fantastik türünün takipçilerine kesinlikle tavsiyemizdir, muhtemelen 2. filmi çıkacak olan Kral Arthur’un altyazılı fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)