League Of Legends 4.15 Yama Notları

League Of Legends 4.15 Yama Notları

Yeni gelen lol 4.15 yaması ile birlikte genel olarak şampiyon üzerine gidilen bir takım değişikliklerden bahsetmek mümkün. Göze batan en büyük değişiklik ve sorunlardan bahsetmek gerekirse, oyunun sağladığı yeni totemlerden kaynaklımı bilinmez bazı şampiyonların yetenekleri totemlerin görünümüne yol açmaktaydı çoğunluk olarak bunun üzerinde düzenleme yapılmış. Artı olarak yeni gelen şampiyonumuz olan Kayıp Halka Gnar‘a ise bir güçlendirme geldiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte destek rolünde yer alan arkadaşların bileceği üzere, Leona’nın yetenekleri koridordaki değişimlerde oldukça etkili bir şampiyon fakat doğru kullandığı takdir de bu böyle, rakipte yer alan ap yada yanında ki saldırı gücü taşıyıcısını destekleyen bir şampiyon varken Leona‘nın işi her zaman zorlaşmaktadır, özellikle bu durumlarda ultisi çok işe yarıyordu fakat bu nerf ile birlikte ulti süresi uzatılmış durumda, bu koridordaki değişimleri büyük ölçüde etkileyecek gibi gözüküyor.

4.15 yama notları

İşte 4.15 Yama notları

Merhaba Sihirdarlar,

4.15 Yamasına hoş geldiniz! Bu yamada öyle çok fazla dengeleme değişikliği yapmadık, yine de giderilen çeşitli hatalar ve anlaşılırlığı arttırmaya yönelik birtakım iyileştirmelerimiz oldu. Dünya Şampiyonası için hazırlıklarımız tam gaz devam ediyor. Bundan önce çıkan yamalarda bir sürü değişiklik yapmıştık hatırlayacak olursanız (özellikle de 4.13 ve 4.14), 4.15 yamasının sakinliği, dengeli bir League of Legends nasıl oluyormuş görmemize olanak verecek böylece. Gnar’a yapılan bir dizi dengeleme değişikliği var; doğrudan niteliklerini değiştirmekten ziyade, onu olabilecek en uygun konuma getirmek istedik aslında ama bunun için biraz güçlendirme gerekiyordu. Gnar değişikliklerinin tümünü kendi bölümünde detayları ile birlikte bulabilirsiniz.

Denge dışında kalan konularda ise oldukça fazla yenilik ve değişiklik sizleri bekliyor bu yamada! Bunlardan akla ilk gelen, yenilenen istemci yama aracı ve açılış sayfası. İstemciye yapılan bu iki görsel güncelleme, sihirdarların oyun öncesi League of Legends deneyimini iyileştirmeye yönelik başlattığımız geliştirme sürecinin ilk adımını teşkil ediyor. Oyuna yeni, sağlıklı bir teknoloji getirmek her zaman o kadar kolay olmuyor.

Bir diğer yenilik ise Ustalık Aşaması. Elmas I ile Şampiyonluk Aşaması arasında muntazam bir şekilde konuşlandırılmış olan Ustalık Aşaması, bölgede bulunan en iyi oyunculara daha fazla rekabet alanı sunacak. Ustalık Aşaması’nın devreye girmesi ile, Şampiyonluk sıralamaları artık 24 saatlik bir döngü üzerinden hesaplanacak ve koruma dönemi olmayacak, dereceli kasmak isteyenler kolları sıvasın!

Son bir hatılatmamız var, ardından notlara geçiyoruz. Sihirdar Vadisi üzerindeki çalışmalarımızın bir kısmında son aşamaya yaklaştık, rötüşlarını bitirdikten sonra biten kısımları yamalar aracılığı ile göndermeye başlayacağız. Ses motorunda olduğu gibi, Sihirdar Vadisi’ni de parça parça çıkartacağız ki, çalışmalarımız bittiğinde ve o büyük gün geldiğinde devasa boyutlarda bir yama indirmekle uğraşmayacaksınız. Diğer bir deyişle, yolladığımız bitmiş parçaları hemen oynayamayacaksınız, sessizce sabit disklerinizin bir köşesinde bütün parçaların birleşeceği ve devreye gireceği günü bekleyecekler. Şimdilik resmi çıkış tarihi belli değil, hatırlatalım! Bizden bugünlük bu kadar!

Hepinize teşekkürler! 4.15 yaması ile yapılan bütün değişikliklerin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)