League Of Legends 4.7 Yama Notları Bölüm 1

Herkese merhaba, bu yazımızda League of legends için gelecek olan 4.7 yamasından bazı notları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bölüm 1’de Şampiyonlar ve giderilen hatalar üzerine durulacaktır.

Öncelikle Pwyff’den anlıntı yapalım…

“Merhaba Sihirdarlar,

Bugün günlerden yeni yama günü! Bu seferlik yapılan değişiklikler az ve öz cinsinden. Öyle sayfalarca yama notu yazacak kadar çok şey olmadı belki ama oyunun genel gidişatını kapsamlı bir şekilde etkileyen yüksek öncelikli hedefleri gündeme aldık. Örnek vermek gerekirse; oyunun ortalarına girdiğinde, başka bir rakibin karşısında ekmeğini taştan çıkarmak durumunda kalan solo koridorculardan bile daha fazla altın ve deneyim toplamış, yüksek hasar verme kabiliyetli ormancılar konusunda hâlâ endişeliyiz. Biz bu konuda atılabilecek olası adımları düşüne duralım, şimdilik Yaban Alevi’nin gücünü biraz kısma yoluna gideceğiz. Oyuna hakim olacak bir stratejiye dönüşmeden, kendine has avantajlara sahip bir eşya geliştirme yolu olarak kalmasını istiyoruz.

Peki bu yamada neler oldu? Gragas ve Kassadin’e yönelik olarak önceden yapılan yenilemeler ışığında bir iki düzenleme yapıldı. Bu arada, Skarner üzerinde yaptığımız deney devam ediyor. 4.6 yamasında Skarner’dan bahsetmiştik. Eski şanını nasıl geri kazandırabileceğimiz konusunda aklımıza daha sağlam bir fikir geldiği için acele etmedik, uygulayıp sonuçlarından iyice emin olmak istiyoruz.

Üst koridorda Jarvan IV ve Malphite için verdiğimiz dengeleme sözünü tuttuk. Üst koridorda görülen çeşitlilik daha şimdiden Renekton’un ötesine geçti bile. Yine de, değişiklikler oturdukça gözümüz ve kulağımız başka adaylar üzerinde olacak.

Son olarak da rekabete yönelik birtakım değişiklikler yaptık; ziynet başlangıç bekleme süreleri kısaldı, Ejderha katledilince kazanılan altın ödülü arttı, bunların haricinde hızlı ittirme stratejileri için ilave dengeleme önlemleri getirildi. Bu değişikliklerin normal oyunların gidişatına çok fazla tesir etmesini beklemiyoruz; daha çok rekabetin kızıştığı yüksek seviyeli oyunlara hakim olduğunu gördüğümüz stratejileri etkileyeceğini umuyoruz.

Hepsi bu kadar! Yama notlarına geçmeden şunu da belirtmek lazım; bu yamanın normalden biraz daha büyük olduğu dikkatinizi çekecektir. Yeni ses motoru için gerekli dosyaları indirmesi daha kolay olsun diye parçalara bölüp, birkaç yamaya paylaştırdık. Sürecin sonlarına doğru konu hakkında daha detaylı bilgileri paylaşacağız; yeni motor tamamlanıp hizmete girene kadar oyunda herhangi bir değişiklik olmayacak.

Yama detayları aşağıda sizi bekliyor. Görüşmek üzere!”

Şampiyonlar;

1 2 3 4 5 6 7

Küçük değişiklikler ve giderilen hatalar;

Genel

GİDERİLEN HATA : Eski ekran kartlarını etkileyen bir dizi grafik sorunu giderildi
GİDERİLEN HATA : Toteme atlama özelliği olan yeteneklerin (ör. Lee Sin’in Koruma Güdüsü), yetenek azami menzili dışında kalan totemlere doğru, duvarların üzerinden atlamaya teşebbüs edildiğinde (ve başarısız olunduğunda) bekleme süresinin devreye girmesine neden olan bir hata giderildi.

Fizz

E – Oyunbaz / Düzenbaz

GİDERİLEN HATA : Oyunbaz / Düzenbaz kullanıldığı bazı durumlarda Fizz’in zıpkını üzerindeyken sersemlemesi veya yerine mıhlanmasına neden olan bir hata giderildi.

Kog’Maw

R – Canlı Havan

YENİ İŞLEVSEL : Yetenek simgesi üzerinde artık mana bedeli yazacak (Kassadin’in Boşluk Geçişi’nde olduğu gibi)
GİDERİLEN HATA : Metin ipucu doğru menzili gösterecek şekilde düzeltildi (1400/1700/2000 ⇒ 1200/1500/1800)

Nautilus

Pasif – Afallatan Vuruş

GİDERİLEN HATAMetin ipucu aynı hedef üzerinde yapılan mıhlamalar arasındaki süreyi doğru gösterecek şekilde düzeltildi (12 saniye ⇒ 9 saniye)

Rengar

Pasif – Görünmez Yırtıcı

GİDERİLEN HATAAna yetenek ilk defa seviye atladıktan hemen sonra güçlenmiş yeteneği kullanmak, artık ana yeteneğin bekleme süresini devreye sokmuyor.

Q – Yabani / Güçlendirilmiş Yabani

GİDERİLEN HATAİlave hasarın artık can çalma özelliği var.

Kemikdiş Kolye

GİDERİLEN HATAZiynet değiştirildiğinde yük avantajlarının kaybolmasına neden olan bir hata giderildi.

Twitch

Twitch görsel güncellemesi ile su yüzüne çıkan ufak tefek aksaklıkları gideriyoruz. Zehir Salvosu’nun binalarla olan etkileşimini gözden geçirdik, ayrıca İnhibitör ve Merkez yapılarını hedef alma sorunu üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

Genel

ÖNERİLEN EŞYALAR : Önerilen eşyalara bir ziynet eklendi
SES : Seslendirme konusunda bazı diyalogların çalışmasını engelleyen sorunlar giderildi.

Q – Pusu

GİDERİLEN HATATwitch gizlendiğinde Pusu’nun bekleme süresini devreye girmiş gibi gösteren ve gizlenme bittiğinde asıl bekleme süresine geri dönmesine neden olan bir görüntüleme hatası giderildi.

R – Zehir Salvosu

GİDERİLEN HATAZehir Salvosu’nun bazı durumlarda kulelere kritik vuruş yapmasına neden olan bir hata giderildi.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)