League Of Legends 4.7 Yama Notları Bölüm 2


Herkese merhaba, daha öncesinde League of legends 4.7 yaması ile birlikte gelen şampiyon ve bazı hatalar hakkındaki değişiklikleri aktarmıştık, 4.7 yama notları bölüm 2‘de sihirdar büyüleri, eşyalar ve harita için yer alan değişiklikler hakkında bilgi vereceğiz.

büyü1

 

Görsel Güncellemeler

Oynanışı daha okunaklı, tatmin edici ve içgüdülere daha uygun bir hale getirme hedefimizi gerçekleştirme yolunda adım atmaya devam ediyoruz. Daha muhteşem hale getirmek de istiyoruz. Daha güzel de olsun tabii.

  • Sıçra parçacıkları güncellendi
  • Berrak Zihin parçacıkları ve ses efektleri güncellendi
  • Arındır parçacıkları ve ses efekti güncellendi
  • Bitkinlik parçacıkları ve ses efekti güncellendi
  • Dirilt parçacıkları ve ses efekti güncellendi
  • Sihirdar profilinde yer alan büyüler sekmesindeki ekran görüntüleri, yapılan değişiklikleri yansıtacak şekilde güncellendi

Eşyalar

Yaban Alevi serisi

Yaban Alevi’ni tasarlarken ilhamı, Wriggle’ın Feneri’ni kullanan “taşıyıcı” ormancılardan almış ve bu oyun tarzını desteklemenin yollarını düşünmüştük. Yaban Alevi çıktıktan sonra, işi biraz abartmış olduğumuzu fark ettik.

Yaban Alevi, asli görevi olan taşıyıcı ormancıları destekleme işini gayet yerine getiriyor, ama bunun karşılığında harita üzerinde birkaç oyuncun canına da mal oluyor. Yaban Alevi’nin gücü, ormancıların takımlarını ne kadar görmezden gelebileceğine bağlı. Bunun için en uygun strateji de mümkün mertebe gözden uzakta saklanıp, haritadaki en güçlü şampiyon haline gelince teşrif etmek. Bu durumda eşit güçteki rakipleri karşısında altınını taştan çıkartmak durumunda olan solo koridorculardan bile güçlü olabiliyorlar (önsözde de bundan bahsetmiştik, tekrar etmekte fayda var). “Taşıyıcı” tarzı ormancı fikrini halen daha seviyoruz, uzun vadede karşı değiliz; ama onları, oyunun dengesini bozmadan nasıl destekleyeceğimiz konusunda olasılıkları değerlendirmekteyiz şimdilik.

eşya

eşya2

Saldırı Göstergesi

Saldırı farkındalığını iyileştirmek ve görsel kalabalığı azaltmak adına bütün saldırı çerçevelerini kaldırıp, yerine minyon ve tarafsız canavarların can göstergesi üzerinde çıkan animasyonlu bir simge ekledik. Rakip veya tarafsız birimlerin hedeflenmesi şimdi daha rahat olacak, çünkü bir birimin üzerinde çerçeve varsa bu sadece senin tarafından hedeflendiği anlamına geliyor olacak. Bu yaklaşım aslında saldırı göstergesi özelliğinin maksadına çok daha uygun, oyuncu davranışının değil oyun mekaniklerinin iletilmesi gerekiyor.

MİNYON VE YARATIK SALDIRI GÖSTERGESİ : Turuncu çerçeve ⇒ Animasyonlu can göstergesi simgesi
KALDIRILDI : ŞAMPİYON SALDIRI GÖSTERGESİ : Turuncu çerçeve

Sihirdar Vadisi

Aşağıda yer alan değişiklikler, özellikle oyunun rekabete dayalı yönü düşünülerek yapıldı. Ziynet değişikliğinde başlangıç bekleme sürelerini ilk başta daha uzun tutmuştuk, bu sayede oyun başlarında görülen istilalar üzerinde etkisi olmasın istedik. Sonradan bu konuda en uygun olan stratejinin hep birlikte istilaya çıkıp, dönüşte bir iki kule almak olduğunu gördük. Ziynet bekleme süresinin kısaltılması, ziynetlerin oyun başlarına yönelik stratejilere dahil edileceği anlamına geliyor. Umarız bu değişiklik, koridor öncesi aşamada takip edilen agresif stratejileri olumsuz etkilemez. Ejderha ve Kule değişikliklerindeki sebep ise, birden fazla şampiyon ile koridorlarda hızlıca ittirme yapmanın stratejik açıdan pek dengelenmemiş olmasıydı. Bunun için Ejderha katletme altınını bir miktar yükseltip, koridorlarda hızlı ittirme yapmaya çalışan takımları daha fazla cezalandırmaya çalışacağız. Şimdi bütün dış kulelerde aynı Tahkimat güçlendirmesi olduğundan, Sihirdar Vadisi’ndeki görevlere denklik geldi. Yapılan değişikliklerin sonuçlarını yakından takip edeceğiz (bilhassa rekabetin yoğun olduğu kısımlarda).

 

Ziynetler

BAŞLANGIÇ BEKLEME SÜRESİ 120 saniye ⇒ 30 saniye

Ejderha

GENEL ALTIN ÖDÜLÜ 125 altın ⇒ 145 altın

Kuleler

YENİTAHKİMAT : Tüm dış kulelerde artık Tahkimatlar olacak (Alt koridora eklendi)
TAHKİMAT HASAR AZALTMA : 20 ⇒ -30
TAHKİMAT SÜRESİ : 480 saniye ⇒ 420 saniye

Sihirdar Vadisi ve Uğursuz Koruluk

Orman

GİDERİLEN HATA : Azami canavar canına göre hasar veren yeteneklerin, mevcut azami can yerine taban can üzerinden hesaplanarak hasar vermesine neden olan bir hata giderildi (bildirilen bütün vakalarda oyun ortalarında ve sonlarında görülüyordu)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)