Lost Ark Online Tanıtımı

Lost Ark Online Tanıtımı, Lost Ark inceleme, Lost Ark gameplay sistem gereksinimleri

  Öncelikle hack & slash nedir ? Hack and slash, diğer bildiğiniz rol yapma oyunlarının aksine bu tür içinde öyküye daha az yer verilmiştir, öyküleştirmenin az olmasına karşın aksiyon ve tempo her zaman için daha fazla tutulmuştur. Oyun içinde konuşmalara sadece görev alınırken görebilirsiniz. Oyunun amacı hedef doğrultusunda yaratıkları öldürmek ve önüne gelen her engeli aşmaktır.

Smilegate ve Tripod stüdyoları; Kore oyun sektöründe bomba bir çıkış yaptılar. Geçenlerde yaptıkları açıklama ile dünyanın en iyi hack & slash MMORPG’sini yapmaya niyetli olduklarını belirttiler. Lost Ark Online‘ı tanımlamak gerekirse; günümüzün yeni teknoloji bilgisayarları için tasarlanmış interaktif bir Diablo…

Oyunun tanıtım videosu yayınlandı ve Kore için alpha testi başladı. İngilizce versiyon için bir açıklama bulunmamakta, ancak çok uzun sürmeyecek gibi gözüküyor. Çünkü; Avrupa ve Amerika’da çok ilgi gördü. Yayınladıkları tanıtım videosu ile sizleri başbaşa bırakıp, sizler de izledikten sonra video üzerine yorumda bulunacağım.

Lost Ark Online tanıtım videosu.

Görüntüler inanılmaz değil mi? Şehrin ihtişamı mükemmel olmuş… Tabii ki, uzak doğu oyunlarındaki abartılı zırh ve silah tasarımlarına alıştık diyebilirim ve büyük ihtimalle bu durum hiç bir zaman değişmeyecektir. Özellikle de, Kore oyunları için bir kültür haline geldi.

Video’yu izlediğiniz; Neden interaktif dediğimi şimdi daha iyi anlıyorsunuz değil mi? Haritalar interaktif yapılmış ve oyuna çok güzel bir tat katmış. Sistem olarak oyun, bildiğimiz Kore oyunu. Yenilik yok, sadece günümüze entegre edilmiş klasik bir Kore oyunu gibi gözüküyor.

Şu anda bilinen meslekler: Battle Master, Devil Hunter, Arcana, Warlord, Infighter, Summoner, Berserker..

Gördüğünüz üzere pek alışık olmadığımız birkaç meslek var oyunda gibi gözükse de aslında ufak farklılıklardan dolayı isimler değiştirilmiş ve bu meslekler tripod sistemi yani üç farklı uzmanlığa ayrılıyor. Mesela Battle Master diye bahsi geçen meslek elementleri kullanarak savaşıyor, üç uzmanlığı da ateş, su ve elektrik..

lost ark yetenekleri

Oyun hakkında, iyi ve ya kötü diyemiyorum. Çünkü henüz Alpha testi yapılıyor ve ilerleyen zamanlarda, oyun piyasaya sürüldükten sonra daha ayrıntılı bir yazı ile birlikte, Lost Ark Online‘ı anlatmayı düşünüyorum. Bu yüzden klasik artıları-eksileri bölümü diğer yazıya saklıyorum. Şunu söyleyebilirim ki işçiliğin bu kadar iyi olduğu oyuna birde yenilikçi bir sistem getirselerdi şimdiden insanlar oynamak için yalvarıyor olacaktı..

lost ark online karakterleri

Şu an için sizlere bunun haberini vermek istedim. Bir sonraki Lost Ark Online ile alakalı yazımda daha fazla şey konuşabileceğiz.

1 Comment

  1. birkan

    Mart 27, 2015 at 5:23 pm

    süper bir oyun herkese tavsiye ederim