Maymunlar Cehennemi film incelemesi

Hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Maymunlar Cehennemi film serisinin ilk filmi 1968 yılında çıkış yapmıştı geçen süre boyunca devam filmleri seri için devam etti. Son seride ise Başlangıç, Şafak vakti filmlerini izlemiştik, geçtiğimiz günlerde ise yeni çıkan Maymunlar Cehennemi 3: Savaş filmi vizyona girdi. Başrollerde Woody Harrelson, Andy Serkis, Karin Konoval gibi isimler yer almakta. Kısaca film konusuna değinmek ve yorum yapmak gerekirse.

Maymunlar Cehennemi 3 film konusu, yorumları

İnsanlar ve maymunlar arasındaki zorlu çekişme tüm hızıyla devam etmektedir, maymunların lideri Sezar zorlu geçen yaşam koşullarının farkında olması ile birlikte insanlar ile barış yoluna gitmeyi tercih etmektedir fakat insan askeri birliklerin başında olan albayın buna müsade etmeyeceği yakın zamanda anlaşılacaktır. Maymunlar yeni yaşam alanlarına gitmeyi planlarken zorlu ve çetin bir mücadelenin içinde kendilerini tekrardan bulurlar. Sezar ise bu durumda hem liderlik yapmak hemde şahsi nefretini bastırmak zorundadır, tüm bunlar olurken ilerleyen zamanda ikileme düşen lider Sezar ve arkadaşlarını ise çok farklı arkadaşlıklar bekliyordur.

Film özellikle dram konusunu işlemesi ve efektleri ile fazlasıyla başarılı bir yapım, kurguda güzel bazı yerlerde kopukluklar var hissiyatı yaratsada serinin takipçilerinin kesinlikle izlemesi gereken bir yapım, aşağıdan altyazılı fragmanı izleyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)