Mortal Combat X Hayal Kırıklığına Uğrattı!

NetherRealm Studios tarafından PC, Playstation 4, Xbox One, iOS ve Android platformları için geliştirilen Mortal Combat X sorunları ile oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı.

Yeni çıkış yapan çoğu oyun gibi sorunlarının bulunduğu Mortal Combat X‘in oyuncuları düşük FPS ve kasma sorunlarından dolayı şikayetçi. PC sürümündeki kasma sorununun ardından Mortal Combat X’in hem PS4 sürümü hemde PC sürümünde FPS sorunları yaşandığı ortaya çıktı. Mortal Combat X’in sorunlarının ortaya çıkmasının ardından oyunun iOS’tan sonra Android‘e ücretsiz olarak gelmesi ise çoğu oyuncuyu sevindirdi.

Yaklaşık olarak 30 GB’lık dosya boyutuna sahip olan Mortal Combat X’in PC kasma sorunu için yaklaşık 15 GB’lık bir güncelleme yayınlandı fakat bu güncellemeyle birçok oyuncunun kayıt dosyaları olmak üzere birçok verileri kayboldu. Oyunculara hayal kırıklığına uğratan NetherRealm Studios, 15 GB’lik güncellemeyi yayından kaldırdı ardından veri kayıplarını engelleyen fixed Jason patch‘le beraber tekrardan güncellemesini yayına soktu. Yayımlanan bu 15 GB’lık güncellemenin boyutundan ardından düzelmeyen çoğu sorundan dolayı oyuncuların yüzleri pek gülmeyeceğe benziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)