Ölmeden önce izlemeniz gereken 5 yabancı dizi

1. Chuck

Başlarda sadece bir bilgisayar programcısı olarak hayatını süren “Chuck” Zachary Levi, hayatının rutinliğinden ve sıradanlığından şikâyetçidir.
Üniversiteden kopya çektiği gerekçesiyle atılan Chuck, BuyMore adlı alışveriş merkezinde NERDHERD görevlisi olarak çalışmaktadır bir ablası vardır, yakın arkadaşı “Morgan” ile birlikte takılmaktadırlar ilgi alanları video oyunlarıdır.

Üniversiteden bir arkadaşı CIA’da görevlidir ve çaldığı bir takım son teknoloji veri kaydedici ve hatırlatıcı cihazı chuck’a internet aracılığıyla yollar, Chuck bu eski aradaşından gelen maili açınca tüm hayatı tamamen değişir, artık Chuck devletin gizli sırları ve pisliklerini sadece bir bakışla öğrenebiliyor yada zaten aklında olan bu verileri hatırlayabiliyor.

Korunması için görevlendirilen “Sarah” Yvonne Strahovski “John” Adam Baldwin, artık Chuck’ın hayatının bir parçaları haline geliyor.

Bilim kurgu, Romatizm, Komedi ve zaman zaman dram’ın yer aldığı bu diziyi izlenmeye değer ve tarafımca 10/9 gibi bir puana layık görüyorum.

howımetyourmother

2. How I Met Your Mother

Gelecekte bir adamın çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatmaya kalkışmasıyla başlayan bu dizi her ne hikmetse 8 sezonluk bir maceraya dönüşüyor, anneleri ile tanışmadan önce yaptığı çapkınlıkları arkadaşları ile geçirdiği keyifli anları dizide komik bir şekilde görebiliyoruz

Ted bir mimardır, arkadaşları Robin, Barney, Marshall ve Lily ile birlikte kimi zaman güldükleri ve kimi zaman hüzünlendikleri bir hayat geçirmektedirler, bu dizide size her bölümde gülmenizi garanti ediyorum sıkılmayacağınız bir dizi olacaktır.

Tarafımca 10/8 olarak değerlendirdiğim bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum.

fringe
3. Fringe

Eğer, uçan yaratıkların, paralel evrenlerin, olağan üstü güçlerin ve özellikle bilim kurgu hayranı iseniz bu dizi sizin aradığınız dizidir.

Olivia Dunham çocukken üzerinde Cortexiphan adlı bir ilacın deneylerine maruz kalmıştır, şimdilerde özel FBI ajanı olan Olivia ortağının kimyasal bir patlamaya maruz kalmasıyla birlikte, çaresiz bir arayış içine düşmüştür,
artık tek umudu git gide ölmekte olan ortağını kurtarmak için St. Claire’de tedavi gören Walter Bishop’tur.
Yanlız onu oradan çıkarabilecek yegane kişi Peter Bishop’tur Peter babasının hastaneden çıkmaması taraftarı olmasına rağmen Olivia’nın baskısı ile mecburen onay verir.

hastanede yatmasına rağmen 220 gibi bir IQ ‘ya sahip Walter ve 190 gibi bir IQ’ya sahip Peter artık birlikte çalışmak zorundadırlar.

Eğer Bilim kurgu hayranı iseniz bu diziyi kaçırmayın derim tarafımca 10/10 gibi bir puana layık görüyorum iyi seyirler dilerim.

super

4. SuperNatural

Korku filmlerinin babası ve ilham kaynağı diyebileceğim bu dizi her bölümünde farklı konulara ve farklı maceralara değiniyor, Melekler ve Şeytanların dahi yer aldığı bu diziyi eğer gerçekten korku filmleri hayranı iseniz kaçırmayın derim.

Tarafımca 10/8 gibi bir puan veriyorum.
walkingdead
5. Walking Dead

Rick bir polis memurudur, silahlı bir çatışmada yaralanır ve hastaneye kaldırılır, uyandığın da dünyanın artık eski dünya olmadığını anlaması çok uzun sürmez karanlık koridorlar, yanıp sönen ışıklar, çığlıklar hepsi bu dizi de mevcut
Tam bir gerilim, Smile Dünya artık zombilerin istilası altındadır, bir çok HollyWood filmine taş çıkartabilecek seviyede olan bu dizi, evet dizi izlemenizi tavsiye ederim, büyük şehirde at ile gezen Rick bize I Am Legend’i hatırlatıyor, ilerleyen bölümlerde zombiler ve insanlığını kaybetmiş insanlarla çatışmak zorunda olan Rick artık bir grubun lideridir

Tarafımca 10/10 gibi bir puana layık görüyorum iyi seyirler dilerim.

Yazar : Emre Ceviz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)