Parçalanmış, Split Film incelemesi

Başrollerde James McAvoy yer aldığı filmimiz Parçalanmış, Split  her ne kadar korku ve gerilim kategorisinde yer alsa da korku unsurunun pek olmadığını söylemek gerekiyor. Yine de son zamanda çıkan güzel senaryoya sahip nadir filmlerden birisi, başroldeki oyuncumuzu X men ve diğer filmlerden zaten tanıyoruz bu filmde de başarılı bir oyunculuk sergilediğini söyleyebiliriz.

Parçalanmış, Split konusu film yorumları

Kevin isimli karakterimiz bir şizofreni hastasıdır, kafasında yaratmış olduğu toplamda 23 karakter vardır, tüm bu karakterlerin içlerinde kötüsü, iyisi farklı farklı karakterler yer almaktadır. Dr. Fletcher ise Kevin’a uzun zamandır yardımcı olmaya çalışan bir doktordur, gelişen olaylar sonrasında Kevin 3 genç kızı kaçırır, bunun sebebi ise net olarak bilinmezken Dr. Fletcher bazı sorunlar olduğunu anlayacak ve Kevin benliğindeki 23 karakterin elinde zorluklarla mücadele edecektir.

Filmde yapılan açıklamalar ve şizofreni hastalığına farklı bir bakış açısında yaklaşması ve güzel bir konu ortaya çıkarması açıkcası hoşuma gitti, yine de fantastik evreye geçişte yapımcıların yetersiz kaldığını düşünüyorum, aynı şekilde genç oyunculardan Halley ve Jessica kızımızda kısa ve vasat bir oyunculuk sergilemişler. Yine de devam filmi olacağını düşünüyor ve başlangıç filmi için vakit geçirebilecek farklı bir yapım olduğunu düşünüyorum. Aşağıdan altyazılı fragmanını izleyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)