Riot Games Kendi İnternet Ağını Kuruyor

Riot Games dünyaca ünlü oyunu League of Legends için kendi özel ağını kurmaya hazrlanıyor. Bildiğiniz üzere online oyunlardaki lag problemi oyunculara zor anlar yaratıyor. Heleki oyun popüler online oyunlardan biri olunca lagdan dolayı oynanamaz hale geliyor.

Laglar ve bağlantı sorunları şampiyon seçim ekranında, giriş ekranında ve hatta maç sırasında oyunculara zor anlar yaşatıyor. Riot Games dünyaca ünlü oyunu League of Legends için kendi internet alt yapısını kurarak lag problemini ve bağlantı hatalarını ortadan kaldırmayı planlıyor.

l of ll

Riot Games‘in yetkilileri resmi siteden “Şu an servis sağlayıcıları saniyeler ve dakikalar içinde büyük dosyaları aktarmayı hedefliyorlar ki yaptıkları şey Youtube ve Netflix gibi servisler için gayet iyi. Ancak gerçek zamanlı oyunlarda küçük dosyaların milisaniyeler içinde aktarılması gerekiyor. İnternet bağlantınız verileri direkt olarak gideceği yere değilde farklı sunucularda gezdirerek gideceği yere ulaştırıyor. Bu da sizin internet hızınızı ve kalitenizi etkiliyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Riot Games’in League of Legends için hazırladığı ağı ilk olarak Amerika ve Kanada’da hizmete girecek. Riot Games’in Amerika ve Kanada’da Mart ayında kullanıma hazır hale getirilmesi beklenen League of Legends internet alt yapısının ilerleyen zamanlarda tüm dünyaya yayılması bekleniyor. İnternet alt yapısının Türkiye’ye ne zaman gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

6 Comments

 1. İrfan Galip

  Ocak 7, 2015 at 8:10 pm

  Türkiye’ye ne zaman gelir acaba? Teknik bilgi fazla da vermemişsiniz. Bu sisteme bağlanmak için ayrı bir hat mı alacağız acaba? Mevcut internetten ayrı gibi anladım ama. Amerikada nasıl acaba?

  • Ümit GÜNEŞ

   Ocak 7, 2015 at 9:03 pm

   Şuan kullanımda olan bir sistem değil İrfan bey, bir proje ve hazırlık çalışmaları ar-ge çalışmaları devam eden bir plan, Amerika ve Kanada’da gerçekleşen düzenlemeler sonrasında dönüşümleri elbet paylaşacağız fakat, daha geri bildirimlerin olacağı ve bir çok düzenlemenin olacağı bir sistemden bahsediyoruz, ülkemiz de yer alan internet dağıtıcılarının bile nasıl alt yapılarda iş yaptığını biliyorsunuz, Türkiye için bu süre en azından 1-2 sezon sonra gerçekleşecektir, ki en iyi ihtimal diyorum. Detaylı bir haber gelirse, arkadaşlar çeviri yapıp yayınlacaktır. Takipte kalın lütfen 🙂

 2. Nalan GARİBAN

  Ocak 7, 2015 at 8:37 pm

  Yahu anlamıyorum bir oyun firması bu kadar kısa zamanda nasıl böylesi güzel bir oyunu piyasaya sürer. Dünya da tutar ve ko gibi bir oyunun varlığını silip atar. Mükemmel bir girişim ve ben bu girişimin bağımlısıyım. Yeni girişimleride mükemmel başarı hikayelerinin kanıtı.

 3. Tuğçe Erdem

  Ocak 8, 2015 at 10:15 pm

  Riot beklenenin fazlası ile karşımıza çıkıyor. Yeni karakterler ile devamlı güncellenen oyunun, bu kadar gelişmesine şaşırmamak gerekir.

 4. Ceren Atıcı

  Ocak 15, 2015 at 3:27 pm

  Riot games büyük adımlar atıyor. Bu yazıyı bir arkadaşımdan duymuştum internette ararken sitenize denk geldim ve diğer yazılarınızda gözüme çarptı. Gerçekten başarılı. Teşekkür ediyorum.

 5. Teknoabi

  Ocak 26, 2015 at 7:10 pm

  Artık bizde kurtuluruz şu lag ve ping derdinden…