Samsung Galaxy S5 Geliyor.

Samsung Galaxy’nin beklenen s5’i yolda Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde diğer telefonlar gibi Galaxy s5 de tanıtıldı.

5.1 inç boyutlarında olması beklenen telefon artık Full HD ve Amoled Ekrana sahip, yeni s5, parmak izi okuyucusu, nabız ölçer, toza ve suya dayanıklı gövdesiyle kullanıcı karşısına çıkıcak. İphone’nun son 5s’inde olduğu gibi Galaxy s5’te de parmak izi okuyucusunun olması birhayli dikkat çekici, parmak izi okuyucusu’nun getirdiği özelliklerin yanı sıra mobil ödemeye de olanak sağlayacak.

samsung-galaxy-s52

 

 

Samsung Galaxy S5, bir önceki modeli s4 ile hemen hemen aynı görünüme sahip olsa da özellikleri bakımından s5 kendini belli edeceğe benziyor. s5 beyaz, siyah, altın ve elektrik mavisi olmak üzere dört farklı renk seçeneği ile geliyor.

samsung-galaxy-s51

 

Yeni s5 “Download Booster” özelliği sayesinde hem Wi-Fi hem de LTE bağlantısını aynı anda kullanarak daha hızlı veri indirebilme imkanı sunuyor, yeni s5 daha hızlı bağlantı seçeneğine sahip olacak. Yanı sıra kullanıcılarının şarj sıkıntısına da ufak bir çözüm getirmiş gibi gözüküyor “Ultra Power Saving Mode” adı verilen özelliğiyle Samsung Galaxy s5 pil tüketimini minimum seviyeye indirmek için ekranı siyah beyaza çevirerek gereksiz özellikleri kapatıyor.

samsung-galaxy-s5-renkler

 

Bazı fotoğraf makinalarına taş çıkartacak olan s5 16 Megapiksel kameraya sahip, 0,3 saniyelik ‘otomatik fokus’ süresi ile dünyanın en hızlısı olma özelliğine sahip, bu özelliği ile s5’te anı yakalayabileceksiniz. “Selective Focus” özelliği ile kullanıcılar ekrana dokunarak istedikleri alanı netleştirirken ‘profesyonel fotoğraf’ makinaların da olduğu gibi zemini bulanıklaştırabilecekler.

samsung-galaxy-s5-fitness

 

Samsung Galaxy S5, kameranın altında yer alan sensör sayesinde kalp ritmini ölçebilir, bu özelliği ile Galaxy S5 dünyada bir ilki gerçekleştiriyor.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)