Samsung Galaxy S5’in Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz günlerde uzun bir süredir beklenen Samsung Galaxy S5, MVC 2014 aracılığı ile tüm dünyaya tanıtıldı. Peki  hem fiyat hem de özellik olarak yeni Galaxy S5 kullanıcıları ne kadar tatmin etti?

 

Yeni Galaxy S5’te parmak izi okuma, 16 megapiksel kamera, yeni kapak tasarımı ve kalp hızı ölçme özelliği dışında açıkçası kullanıcıları pek de memnun edecek bir özellik ile gelmedi. Durum böyle olunca S4 kullanıcıları da bir üst sürümü almak yerine alternatiflerinin çıkardığı telefonları incelemeye başladı. Fakat merak konusu olan diğer bir konu da yeni Galaxy’nin fiyatı. Ön siparişe sunulan fiyatlara baktığımız zaman İspanya’da Amazon’un ön siparişe sunduğu S5(16gb)’in fiyatı 599 yani 600 Pound. Bu da yaklaşık olarak 2200-2150 tl aralığında. Durum İngiltere’de Clove UK aracılığıyla ön siparişi alınan S5(16gb)’de de aynı.

Bu durumda bizim ülkemize göre oldukça yüksek bir fiyat aralığına sahip olan S5’in ilk zamanlarda S4’ün çıkış fiyatının altında olacağı söyleniyordu. Kredi Kartı ile telefon almak da yasaklandığına göre Samsung’un yeni amiral gemisi Türkiye’de zorlanacağa benziyor.

Samsung Galaxy S5 fiyatı sizce uygun mu?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)