Samsung Galaxy S5’in Gizli Özellikleri

Görücüye çıkmasının ardından hakkında yüzlerce yazı yazılan Samsung Galaxy S5‘in gizli kalmış özellikleri Samsung şirketi tarafından gün yüzüne çıkartıldı.

S-Note_increase-touch-sensitivity-337x600

 

Kalemle kullanma özelliği

S5‘in bu özelliği sayesinde telefonu kalem ile kullanma imkanını yakalıyorsunuz. Gün içerisinde kullandığınız uygulamalara bağlı olarak kalem kullanma gereksinimi duyabilirsiniz. Bunun için Note serisinde olduğu gibi yeni S5’te de bu düşünülerek bu özellik eklenmiş.
Bu özelliği aktif etmek için menüden ayarlara giriyoruz. Arından Ekran>Ekran Dokunma Hassaslığı Arttır yolunu izliyoruz. Sonra iki parmağınızla üst kısımda bulunan bildirimler çubuğunu aşağı çekerek karşınıza çıkan Dokunma Hassasiyeti simgesine tıklıyoruz. Böylece bu mükemmel özelliği Galaxy S5 telefonunuzda aktif etmiş oluyoruz.

Music_plyer

Müzik dinlerken telefonu yan çevirerek diğer şarkılara ulaşın

Telefonunuzda müzik dinlerken diğer şarkılara göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Bu tuş kilidi açıkken kolaylıkla yapılabiliyor. Fakat tuş kilidi kapalıyken de bu sayede albümde bulunan müziklere ulaşabilirsiniz.

Toolbox_floating_open-337x600

Yeni toolbox

Galaxy S5’te eski toolboxlardan vazgeçilerek daha görsel bir araç oluşturulmuş. Bu özelliği kullanmak için yukarıdaki bildirimler çubuğunu aşağı çekin ve hızlı menüdeki Araç Kutususimgesine tıklayın. Parmağınızı Araç Kutusu simgesi üzerinde tutup üst kısımdaki Düzenle seçeneğine tıklayarak gireceğiniz ayarlar ekranındanAraç Kutusuna’a eklemek istediğiniz uygulamaları seçin.