Samsung Galaxy S5’in Tüm Özellikleri Burada!

Uzun zamandır hakkında yazılan çizilen S5, bugün itibariyle tanıtıldı. S4’ün hayal kırıklığının ardından bakalım S5 kullanıcılara ne gibi avantajlar sunarak onları elinde tutmayı başaracak..

Android platformunda lider konumuna sahip olan Samsung, en yeni amiral gemisi olan S5’i tanıtmasından önceki dönemde birçok sızıntı ile kullanıcıları meraklandırmayı başarmıştı. Bugün itibariyle tanıtılan S5, görünüşe göre S4’ten pek farklı bir son yaşamayacak. Galaxy S4’ün istedikleri gibi bir performans gösterememesinin ardından hızlı bir süreç geçiren Samsung, erken şekilde S5’i tanıtarak bu yılın en iyi telefonu olmak hayalini taşıyor. Hayal diyorum çünkü diğer çıkacak olan amiral gemileri düşünürsek S4’e göre çok fazla artısı olmadığı için henüz hayal niteliğinde.

1

Samsung’un yeni amiral gemisinin özelliklerine haberimizin sonunda detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yeni gelen özellikler ve güncellenen özelliklerden biraz bahsetmek iyi olacaktır diye düşünüyorum. S5, 1080 x 1920 piksel çözünürlükte ve S4’ten çok az daha büyük bir şekilde (5.1 inç) full HD super AMOLED ekran ile bizleri selamlıyor. S4’te kullanılan ekran özelliklerinden daha kaliteli bir sistem kullanan Samsung, TFT ekranını S5’e yerleştirerek kullanıcıların ekran memnuniyetini en üst seviyeye ulaştırmayı planlıyor.

2

Tasarım olarak oldukça kaliteli bir görünüme sahip olan Galaxy S5’te, noktalı mat görünümlü arka kasa tipi kullanılmış. Galaxy S5’e gelen yeni özelliklerden bir tanesi de parmak izi okuyucu özelliği. Bu özelliğin iPhone 5s’te bulunmasından dolayı Samsung, yeni amiral gemisinde farklı özellik olması için arka kamerayı 16 megapiksel yaparak fark yaratmış. Fark bununla kalmıyor üstelik. Yanındaki kameraya parmağınızı koymanız halinde kalp hızınızı kontrol etmenizde sizlere bilgi verecek.

3

Çok tartışılan TouchWiz kullanıcı arayüzünde de değişikliğe gidilmemiş. Arayüz daha fazla sadeleştirilmekle birlikte kısa yollar, simgeler arayüzü basitleştirmek için sadeleştirilmiş.

İşte Samsung’un yeni amiral gemisin Galaxy S5’in tüm özellikleri!

Capture

 

 

Galaxy S5’i nasıl değerlendiriyorsunuz? Buraya bekliyoruz..

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)