San Andreas Fayı Konusu, Yorumları

Belki de doğal afetler konusu insanoğlu tarafından en çok önemsizleştirilen ve dikkat edilmeyen konular arasında yer almakta. San Andreas Fayı film konusu ve senaryosu itibariyle bu konu üzerinde fazlasıyla durmuş durumda. Filmde geçmiş dönemde aile sorunları ön planda olan bir itfaiye çalışanı olan Tom’un başından geçenler ve hayatta kalma mücadelesi ile birlikte ailesini de kurtarma çabası konu alınmakta. California eyaletinde gerçekleşen artçı depremleri tesbit için yola koyulan uzmanlar, depremi önceden tespit etmek üzerinde çalışmaktadırlar, büyük depreme çok az bir süre kalmışken, tespit etme işlemi başarılı bir şekilde tamamlayan uzmanlar California‘nın ve beraberinde etrafındaki tüm yerleşkelerin büyük bir tehdit altında olduğu bilgisini medyaya aktarır.

Tom eşi ve kızıyla ayrı bir konuma düşmüştür, binalar yıkılırken, topraklar yer değiştir ve su baskınları olurken Tom ailesini bir araya getirme çabasında olacaktır, fakat işler beklendiği gibi gitmeye birçok zorluk ile karşılacaktır. Başrolde  Dwayne Johnson,  Alexandra Daddario,  Carla Gugino  gibi isimlerin yer aldığı, senaryosu, görsel efektleri ve oyunculuklarıyla izlenebilecek bir film.

San Andreas Fayı Oyuncuları

san-andreas-fayi-filmi-oyuncuları

San Andreas Fayı Fragmanı izle

Çoğu kişi filmi GTA San andreas oyunu ile karıştırmakta yada öyle bir çağrışım yaptığını söylüyor olsa da, açıkcak belirtelim, oyunun GTA San andreas oyun senaryosu ile hiçbir ilgisi yok San Andreas eyaletinde geçen filmin, bağlantılı olacağı tek nokta, oyunun da San andreas eyaletinde geçiyor olmasıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)