Son Umut Film Tanıtımı The Water Diviner

Son Umut Film Tanıtımı The Water Diviner, yorumları, eleştirisi, müzikleri

Yönetmenliğini Russell Crowe’ın yaptığı Son Umut The Water Diviner filminin aynı şekilde başrolünde de Russell Crowe, Cem Yılmaz,  Yılmaz Erdoğan,  Olga Kurylenko gibi isimler yer almakta. Ülkemiz sineması içinde şanlı mücadelemiz Çanakkale Savaşı hakkında bir çok film, yapıt olsa da, sinema severler Son Umut filmini farklı bir tema da ve bakış açısında izleme fırsatı bulacaklar. Tanıtımlarından ve incelememizden anladığımız kadarıyla filmi aktarmak istiyorum.

Son Umut The Water Diviner filminde zaman zaman savaş sahneleri görebilirken  daha çok dram ağırlıklı geçmişi sorgulayan ve farklı bir bakış açısından görülen bir sinema filmi bizleri bekliyor olacak. Filmin konusuna detaylı gözatmak gerekirse, başroldeki karakterimiz Connor, bir çiftçidir, herşeyden çok sevdiği 3 evladı Çanakalle savaşında ölmüştür karısının bu acıya dayanamamasıyla ve ölmesiyle birlikte, oğullarını aramak için gelen Connor pek hoş karşılanmasa da bir asker tarafından sağ duyulu bir yaklaşımla oğullarının aranmasına yardım edilecektir. Su bulma konusunda uzman olan Connor’ın çalışmalarını filmde sıklıkla görüyoruz, aramlarda 2 oğluna ait eşyaları bulan Connor, 3. oğulunu büyük bir umutla ve çabayla aramaya koyulacaktır.

Filmin 26 Aralık‘ta vizyona girmesiyle birlikte konumuz tekrardan güncellenecektir, milli değerlerimize bir saygısızlık olduğunu düşünmemekle birlikte, ikinci paragrafta da  belirttiğimiz üzere daha çok bir babanın evlat sevgisi ve uğrunda harcayacağı çaba hakkında bir film olacak. Film müziklerine de vizyon tarihinden itibaren aynı konu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Son Umut The Water Diviner film fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Son Umut film müziği

http://www.youtube.com/watch?v=P8E_x0VyFpc

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

2 Comments

 1. Timur Demir

  Aralık 21, 2014 at 2:45 pm

  Merakla beklediğim filmlerden bir tanesi. İşlediği konu ve oyuncuları beni meraklandıran en büyük etken diyebilirim. Olaya sadece Cem Yılmaz gözüyle bakılırsa filmden beklentileri olanlar yani o yönde beklentileri olanlar bence beklentilerinin altında kalabilir. O yüzden bir bütün olarak izlenmesi gereken bir yapıt diye düşünüyorum.

  • Ümit GÜNEŞ

   Aralık 21, 2014 at 5:17 pm

   Dediklerinize aynen katılmaktayım, bekletileri bir bütün olarak tutmak filmden alınacak zevki fazlasıyla arttıracaktır, aksi halde hayal kırıklığı olabilir.