Sony, Crytek’i mi alıyor ?

crytek

Geçtiğimiz hafta mali sıkıntılar hakkındaki bilgilerin dışarı sızmasıyla tüm dünyadaki çeşitli yayınlara konu olan Crytek için yeni bir iddia ortaya atıldı.

1999 yılında Cevat, Avni ve Faruk Yerli tarafından kurulan Crytek, oyun dünyasında ciddi bir kitle oluşturup, grafik konusunda oldukça fazla ilerleyen bir firma. Özellikle Farcry ve Crysis serisiyle ün yapan Crytek, bu aralar zor bir dönemden geçiyor.

Resmi bir açıklama yok

Ancak bugün çıkan bir söylenti ise oldukça büyük yankı uyandırdı. Gelen bilgilere göre teknoloji devi Sony, Crytek‘i bünyesine katmak için görüşmelerde bulunmuş. Satın alım sonrası edebileceği kar konusunda hesaplamalar yaptığı iddia edilen Sony’den ise henüz resmi bir açıklama yok.

Sony’nin pazar payı artabilir!

Ancak özellikle konsol pazarının en büyük oyuncularından biri olan Sony, Crytek gibi başarılı bir firmayı bünyesine katıp, CryEngine ile PlayStation 4’e özel oyunlar yaparsa, satış rakamlarını ciddi miktarda arttırabilir.

Başka talipler de var

En çok oyun bölümünden kar elde eden Sony‘nin yapacağı hamle merakla bekleniyor. Tabii daha önce çıkan haberlerde olduğu gibi Wargaming de Crytek‘in talipleri arasında yer almakta.

ve Crytek firmasının projeleri.