The Hateful Eight Film incelemesi

Usta yönetmen Quentin Tarantino‘nun yeni eseri The Hateful Eight sizlerle. Nedendir bilinmez Quentin Tarantino filmleri beyaz perde takipçilerini ikiye ayırır, ya Quentin Tarantino filmlerinde izleyici filmle bütünleşir adeta o filmi yaşayarak izle yada 15 dakika bile tahammül edemeden o filmi kapatır. İnceleme ekibimiz ise ilk grup arasında yer almakta : ) keza Quentin Tarantino zaten Türkiye içerisinde hatırı sayılır bir izleyici ve takipçi kitlesi yakalamış durumda, daha öncesinde başarılı bir şekilde beyaz perdeye aktarmış olduğu Rezervuar Köpekleri, Ucuz Roman, Zincirsiz filmi de bunu kanıtlar nitelikte. Lafı fazla uzatmadan bugün Türkiye’de vizyona girmiş olan  The Hateful Eight filminin konusundan ve yorumlarımızdan biraz bahsedelim.

The Hateful Eight Konusu

İç savaş üzerinden geçen kısa bir sürenin ardından, Wyoming dağında seyir halinde olan bir ödül avcısı, kar fırtısına yakalanmamak için ormanda gezinen bir şerif ve öldürdüğü katiller ile sığınma evine yolculuk etmek için karlar içerisinde bekleyen bir ödül avcısının yolları kesişir. Bu ilginç grubun ilerleyen zamanda sığınacakları yer olan Minnie’nin Tuhafiye Dükkanı ise tamamıyla bir muammadır. Vardıkları noktada başka insan bulmayı beklemeyen ekibimizinde katılımı ile 8 kişi olan kişi sayısı, dükkanda bulunan kişilerin aralarındaki bağlar sebebiyle, gelişen olaylar tamamıyla karmaşık bir hal alacak ve klasik Tarantino işleyişi ile tüm konular aydınlanmaya başlayacak.

Oldukça kanlı sahnelerin olduğu klasik Tarantino filmimiz  Aksiyon,  Suç,  Western üçlemesinde uzun ve güzel bir yapım. Dediğimiz gibi bir Tarantino hayranıysanız kaçırmamanız gereken bir yapım.

The Hateful Eight oyuncuları

The Hateful Eigh‘in tabi ki efsane oyuncu kadrosunu unutmamak lazım, Tarantino’nun bu kadar başarılı eserler ortaya çıkarmasına etki eden en büyük etkenlerden birisi şüphesiz yarattığı uç noktadaki karakterlere en iyi şekilde uyacak oyuncuları filmine dahil ediyor olmasıdır, işte The Hateful Eight oyuncuları.

The Hateful Eight-oyuncuları

The Hateful Eight oyuncuları

The Hateful Eight müzik listesi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)