TicToc Artık Türkiye’de!

Facebook’un WhatsApp’ı satın almasının ardından WhatsApp’ın kötüleşeceği ve kullanılamayacağı söylentileri hızla yayılmıştı. Bu hızlı yayılmanın ardından kullanıcılar WhatsApp’a alternatif olabilecek diğer mesajlaşma uygulamarını denemeye başladılar. Globalde 15 milyon kullanıcısı olan TicToc mesajlaşma servisinin de Türkiye pazarına girmesiyle birlikte kullanıcılar mesajlaşma uygulamasını seçmekte zorlanacak gibi gözüküyor. TicToc, Türkiye pazarına girdiğinden bu yana yaklaşım 1 milyon kullanıcı sahibi olmakla beraber günde 30 bin yeni kullanıcıyı da ağırlıyor.

TicToc, henüz beta aşamasında olmasına rağmen büyük ilgi gören görüntülü konuşma servisi ile de kullanıcılara büyük avantaj sağlıyor. Sadece Android ve iOS platformlarında yer almamasıyla birlikte Windows sürümü de olan TicToc, bu sayede telefonda devam ettiğiniz bir görüşmeye bilgisayar üzerinden kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.  Diğer bir özelliği ise bilgisayardan veya telefondan TicTocBox’a  attığınız bir dosyaya istediğiniz zaman TicToc’un kullanıma sunulan tüm platformlarından ulaşabilirsiniz.

TicToc, geliştirdiği sistem sayesinde istediğiniz biriyle sohbet oluşturmak için telefon numarasına gerek duyma zorunluluğunu ortadan kaldırarak TicTocID uygulaması sayesinde tek bir ID sayesinde istediğiniz kişiyle sohbet edebilirsiniz.

TicToc sizce nasıl? Kullanmayı düşünüyor musunuz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

1 Comment

  1. Tayfun

    Şubat 28, 2014 at 3:27 pm

    Her konuda tekel durumuna gelen siteler yada girişimler var bu girişimlerin en kolay yıkılabileceği ortamlardan biriside mobil ortam. Alternatif çalışmaların olması rekabeti arttıracaktır buda kullanıcıya sunulan hizmeti, google-yandex whatsapp-tictoc gibi umarım kullanıcılara faydalı çalışmalar yaparlar.