Unutulmaz Oyunlar

90’ların çocukları, gençleri ya da birçok oyun severinin hatırladığı SEGA oyunları, kasetlerin takılarak oynandığı o dönemleri yaşayan herkesi şimdiden o günlere götürmüştür. Belki o dönem şimdiki gibi birbirinden kaliteli görseller yoktu ya da 3 boyutlu ve derin konuları olan oyunlar yer almıyordu ancak o dönemin oyuncuları çok iyi bilir ki Sega oyunları ve benzeri diğer tüm oyunlarda içine yerleştirilmiş bir şart yoktu ve özgürlük vardır. Birbirinden farklı atari oyunları özellikle de birçok insanı atari salonlarına taşıyan oyunlardır. Konsollar olmadan önce birçok insan atari salonlarına koşar Sega’nın birbirinden farklı oyunlarını büyük bir keyif içerisinde oynardır. Unutulmaz oyunlara g2k portalının “Classic” kategorisinden ulaşabilirsiniz.
Özel Sega Oyunları
Elbette Sega’nın unutulmaz birbirinden farklı oyunları mevcuttur ve herkese göre beğendikleri oyunlar değişmektedir. Şimdi bunlara bir de tek tek göz atmak geçmişi hatırlamaya daha fazla yardımcı olur.
-Belki de Sonic dendiği zaman herkesin içi bir cız etmiştir. Ne de olsa ilk çıktığı o dönemlerde inanılmaz bir sükse yapmıştı ve karizmasıyla da oyun herkesin göz bebeği haline gelmişti.
-Peki ya Alaaddin oyununu unutan var mı? Kılıcıyla birçok farklı macerada kötüleri yenen ve uçan halısı ile birçok engelin havada geçilirken ki o his inanılmazdı. Üstelik o dönemin grafik açısından da en iyi oyunlarından biri olduğunu söylemek gerek.
– Eski nesil atarilerin unutulmaz oyunu Contra oyunu da 90’lı çocukların efsaneleri arasındadır.
-Ve elbette Mortal Kombat’tan bahsetmeden olmaz. O dönem adına son derece kaliteli bir animasyon ve en ince detaya kadar sunulan uzak doğu dövüş sahneleri ile birçok filmi de yapılan efsane oyun.
90’ların Eğlencesi
Özellikle de Türkiye açısından bakılacak olursa 90’ların en büyük eğlencelerinden biri olduğunu söylemek mümkün. İlk olarak birçok farklı atari salonlarında sabahtan akşama kadar üstelik ayakta oynanan bu birbirinden farklı oyunlar zaman içerisinde daha sonra evlere, yani konsollara taşındı. Bundan sonra da televizyona bağlanan makine ve takılan kaset ile büyülü bir dünyanın içinde herkes kaybolmuştu. Sayısız oyun evlerde saatlerce bitirilmeye çalışılırdı.
Daha Farklı Sega Oyunları
Elbette daha birçok değişik Sega oyunları mevcuttur. Bunlara biraz daha bakmak gerekirse;
-NBA jam oyunu da spor noktasında birçok oyun severin uzun bir süre keyifle oynadığı oyunlar arasındaydı.
-Birçok farklı Batman oyunu da yine Sega oyunları arasında büyük bir ilgi ile karşılanmış oyunlar arasındadır.
-Sega’nın araba yarış oyunları arasında en başlarından biri olan Out Run Lotusu oyunu ile çevresi sahil ya da ormanla kaplı yollarda birbirinden heyecanlı yarışlara girilirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)