Warcraft film yorumu

Blizzard Entertainment geliştiriciliğini yaptığı 10 yılı aşkın bir süredir oynanan bir oyundan bahsediyoruz burada, oyun evreninin ve kurgusunun fanstastik, aksiyon ve macera dolu bir kurguda yer alması, karakterlerinde aynı şekilde türüne uygun olması şüphesiz oyunun oynanmasındaki en büyük etkenlerden. Fanfastik, aksiyon, macera diyince de Yüzüklerin efendisi efsanesinin hayranları ve bizim içinde filme karşı bir beklenti oluşmadı değil. Açıkcası aldığımız geri beslemeler, kitapları ve oyunu oynayan oyuncular tarafından yapılan yorumlara bakıldığında film konusu biraz eksik kalmış kanısı ortaya çıkıyor. Fakat böylesine güzel bir üçleme de başlangıç filmi için  bir çok noktada Warcraft filminin başarılı olduğunu söyleyebiliriz. warcraft-film-yorumları

Warcraft film konusu

Warcraft filminde, orkların dünyası bilinmeyen bir takım sebepler yüzünden yok olmaktadır, farklı bir dünya hayali kuran orklar bir büyücü aracılığı ile insanların gezegeni Azeroth’a geçiş yaparlar, bu geçiş ile ailelerine yeni bir dünya bir yuva hayali kuran orklar en başta savaşcılarını gönderir ve bu savaşcılar insanlar ile amansız bir mücadeleye tutuşur. Azeroth koruyucusu, kral, kumandan ve muhafız ise sorunu çözmek için iş birliği yaparken, fikir ayrılıkları ve kara büyünün kötü yanları ile karşı karşıya kalırlar. Tüm bunlar olurken orklardan bir kabile lideri ise geldikleri bu yeni dünyanında tehdit altında olduğunu görür ve onların yeni dünyaya gelmelerine yardımcı olan büyüyü tekrardan gözden geçirmeye başlar.

Açıkcası film başlangıç filmi olarak oldukça yeterli, oyuncular içinde olağanüstü dediğimiz bir performans göremesekte her şey yerli yerindeydi diyebiliriz. En azından Yüzüklerin Efendisi serisi bitmişken fantastik, aksiyon, macera türünde böylesine başarılı bir yapımın gelmesi ve devam edecek olması bu üçlemeyi seven sinema severler için güzel bir haber.

Warcraft film oyuncuları

warcraft-film-oyuncuları

Warcraft film fragmanı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)