WhatsApp Sesli Arama Özelliği

Büyük Mobile World Congress 2014 organizasyonunda firmalar birçok duyuruda bulundu, bunlardan en göze çarpanı ise geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından satın alınan WhatsApp‘dan geldi. WhatsApp kurucusu ve yöneticisi, Jan Koum MWC 2014’te yaptığı basın açıklamasında 2014’ün 2. yarısında WhatsApp Messenger’a sesli arama özelliğinin geleceğini duyurdu.

Daha önceleri de hali hazırda sesli mesaj atma özelliği bulunuyordu fakat bu yeni özelliği ile WhatsApp pazardaki güçlü yerini daha da ileriye taşıyacak gibi. Facebook tarafından satın alınmasından sonra, büyük yenilikler içine gireceği herkes tarafından beklenen birşeydi fakat değişimin bu kadar çabuk olacağı beklenmiyordu.

whatsapp3

Bu WhatsApp yeniliği telefonlara ilk olarak Android ve iOS işletim sistemlerine güncelleme yolu ile gelecek sonrasında diğer işletim sistemlerinede bu yeniliğin aktarılacağını duyuran WhatsApp Ceo’su Jan Koum temel odak noktalarının basitlik olduğunu da sözlerine ekliyor.

Her ne kadar güncel olarak bu uygulamadan faydalanmasamda geleceği çok parlak olan, akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulamarından birisi, umarım getirilen yenilikler ile uygulamanın sadeliğini bozmazlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)